SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takımının, Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde yaptığı hazırlıkları hakkında gazetecilere açıklamalarda bulanan Sağlam, siyah-kırmızılı takımını yeni sezon çalışmalarına dün başladığını hatırlatarak, 2013-2014 sezonun Türk futboluna ve Eskişehirspor’a hayırlı olmasını diledi.

İsveç Milli Futbol Takımı ile 14 Haziran’a kadar çalışmalarda olan Erkan Zengin ve dün evlenen Akaminko’ya bir kaç gün izin verdiklerini anlatan Sağlam, “Akaminko 5 Temmuz’da, Erkan ise 7 Temmuz’da aramıza katılacak. İlk etap çalışmalarımıza tesislerimizde başladık. Daha sonra Kocaeli’nin Kartepe ilçesine gideceğiz. Orada 9 günlük kamp dönemimiz var. O dönemde iki hazırlık maçı yapacağız. 22 Temmuz’da Avusturya’ya hareket edeceğiz. Orada da 5 hazırlık maçı oynayıp 5 Ağustos’a kadar kamp yapacağız. 18 Ağustos’ta başlayacak lig için hazırlıklarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

“ELİMİZDE İYİ BİR KADRO VAR”

Sağlam, kentin ve Eskişehirspor taraftarının beklentilerinin farkında olduklarını belirterek, beklentileri futbolcularla paylaştığını kaydetti.

“Bu kentin ve taraftarın beklentisine cevap vermeye çalışacağız” diyen Sağlam, şöyle konuştu:

“Elimizde iyi bir kadro var. Transfer çalışmalarınız da devam ediyor. Elimizdeki mevcut futbolcuların yapısını ve kalitesini görüp daha sonra transfer çalışmasına hız vermek istiyorum. Geçen yıl çeşitli olumsuzluklar nedeniyle bir çok oyuncu gerçek potansiyellerine ulaşamadı. Burada çok üst düzey potansiyele sahip, yetenekli oyuncular kendilerini gösteremedi. Geçen sezon faydalanamadığımız bir çok oyuncuyu takımın içine katacağız. Yetenekli genç oyuncuları da takıma entegre edeceğiz. İyi ve kaliteli oyunculardan kurulu bir kadro var. Alper’in aramızdan ayrılması güç kaybı oluşturacak. Kongrenin geç olması, daha sonraki yapılanma nedeniyle transferde geç kaldık. Çok fazla acele edip yanlış adım atmak istemiyoruz.”

Bir gazetecinin “Veysel Sarı ve Erkan Zengin’e bir çok kulüp talip. Bunların transferi konusunda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna Sağlam, “Talipleri gazetelerden okuyoruz. Bize gelen ciddi teklifler yok. İkisinin sözleşmesi devam ediyor. İkisini de bırakmayı düşünmüyoruz. Kadromuzda kullanabileceğimiz oyuncuları göndermek istemiyoruz. Şu gün itibariyle faydalanabileceğimiz oyuncuları bırakmak gibi düşüncemiz yok'” yanıtını verdi.

Sabah antrenmanında futbolcular, koşunun ardından esneme hareketleri yaptı. İdmanda teknik heyetin ve futbolcuların neşeli oldukları gözlendi.