SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zeljko Obradovic, Ülker Sports Arena’na saha ortasında oluşturulan platformda düzenlenen törende, medya önünde kendisini 2 yıllığına Fenerbahçe Ülker’e bağlayan sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde Obradovic ile beraber masada Fenerbahçe Spor Kulübü Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Hakkı Yılmaz ile Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özokur bulundu.

Taraftara açık gerçekleştirilen imza törenini Fenerbahçe Futbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım, tribünde taraftarların arasında izledi. Gaziantepspor Kulübü’nün eski başkanı Celal Doğan da Yıldırım’ın yanında yer aldı.

Sarı-lacivertli taraftarlar tribüne gelen başkan Yıldırım’ı ve imza töreni için salona giren Obradovic’i alkışlarla karşıladı. Tören başlamadan önce de taraftarlar “Obradovic” şeklinde tempo tuttu.

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. İmzalar atılıktan sonra Obradovic’in boynuna üzerinde “Son Sözümüz Fenerbahçe” yazılı kaşkol asıldı ve sarı-lacivertli forma imzalatıldı.

Obradovic’e yöneltilen soruların ardından tribünden inen Aziz Yıldırım platforma gelerek Sırp teknik adam ve beraberindekilerle medyaya görüntü verdi. Daha sonra bu gruba Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Semih Özsoy ve Celal Doğan da katıldı.

OBRADOVIC’İN AÇIKLAMALARI

Toplantıda daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Obradovic, kendisi hakkında yapılan, “Basketbolun Mourinho'su” değerlendirmesi ve yeni sezon yapılanması hakkında şu görüşleri dile getirdi.

“Benim adım Zelyko Obradavic ve ben bundan çok memnunum. Bu şekilde, dürüst bir şekilde devam etmeyi planlıyorum. Tabii Mourinho'ya da saygımız sonsuz. Şu anda henüz erken ama aklımdan geçen bir fikirlerimi yönetimle, takımla sponsorlara hemfikir olup bu şekilde bir karar varmak en doğrusu. Yaz vakitlerinde çok söylentiler olur, gazetelerde çok şeyler yazılır. Bu kulübün tarihçesinde şampiyonluklar çok önemli ve bunun için mücadele etmeliyiz. Herhangi bir müsabakada ikinci olmak için buraya gelmedim. Bu şekilde de en başarılı takımı kurmaya çalışacağız. Hayatta farklı kazançlar vardır. Şampiyon olduğunuz zaman herkes bunu anlar. Benim içinse daha büyük başarı, kazançlar dışında, taraftarın basketbolu her maçta keyifle izlemesidir. Hepimiz için en büyük başarı bu olacaktır. O nedenle taraftarlarımızı tüm maçlara bekliyoruz” dedi.

Obradovic, “İlk olarak hepiniz hoş geldiniz. Başkan Aziz Yıldırım'a, böyle bir transferi gerçekleştirdiği ve Fenerbahçe Ülker gibi bir takıma başantrenör olmamı sağladığı için teşekkür ediyorum.Ülker Grubu'na da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Uzun süredir bu transferin gerçekleşmesi için çalışıyorlar. Ortak bir yol bulduk ve burada olduğum için çok mutluyum. Fenerbahçe'nin ne kadar büyük bir kulüp olduğunu biliyorum ve Fenerbahçe'de birlikte çalışacağımız herkesin de bunun bilincinde olmasını istiyorum. Kendim için bir tek şeye söz veriyorum: Burası benim evim olacak” dedi.

“BASİT ŞEYLER, EN GÜZEL ŞEYLERDİR”

İmza törenini izleyen sarı-lacivertli taraftarların yoğun tezahüratı üzerine ise Obradovic, “Taraftarlara çok teşekkür ediyorum. İnşallah sezon sonunda da sizlerden bu tezahüratları duyarım. Basit şeyler en güzel şeylerdir. Şunu da eklemek istiyorum: Bu transfer sürecinde Fenerbahçe için beni ikna eden Fenerbahçe'nin büyüklüğünü bana anlatan Mirzayevic'e de teşekkür ediyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:23,