SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un orta saha oyuncusu Olcan Adın, gazetecilere yaptığı açıklamada, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda İrlanda Cumhuriyeti’nin Derry City takımıyla yapacakları maça kısa bir süre kaldığını söyledi.

“Sezona nasıl başlarsak, o şekilde devam eder. Bu maçı kazanıp lige en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz” diyen Adın, bu nedenle antrenmanların yorucu ve yoğun geçtiğini kaydetti.

Adın, bir gazetecinin “Şampiyonluk mücadelesinin nasıl geçeceği” sorusunu, şöyle cevapladı:

“Önemli olan rakiplerin değil, bizim ne yaptığımızdır. 1461’den gelen arkadaşlarımız ve Batuhan bize katkı sağlayacaktır. Bizler kaliteli futbolcularız. Türkiye’nin 4 büyük kulübünden biriyiz. Şampiyonluk yarışında iddiamız var. Yeni gelecek arkadaşlarımızın katkısı ile Trabzonspor’u en iyi şekilde temsil edeceğimize ve en iyi yerlere getireceğimize inanıyorum.”

“ÇOK İSTEKLİ VE HIRSLI BİR HOCAYLA ÇALIŞIYORUZ”

Kendisinin geçen sezon sakatlık ve ailevi nedenlerden dolayı takımda sorunlar yaşadığını anlatan Adın, bu sezon kendisini tamamen futbola adadığını vurguladı.

Adın, teknik direktör Akçay’dan beklentisinin ne olduğunu sorulması üzerine de “Bizim hocamızdan fazla bir beklentimiz yok. Onun bizden beklentileri çok fazla. Çok istekli, arzulu ve hırslı bir hoca ile çalışıyoruz. Zaten bunları bize idmanda yansıtıyor. İdmanlarda 1 dakika bile yerinde durmuyor. Her dakika oyunun içerisinde. Bu da bizi olumlu yönde etkiliyor” diye konuştu.

Yarın yarım gün izin kullanacak bordo-mavili futbolcular, çalışmalarını basına kapalı yapılacak akşam antrenmanı ile sürdürecek.

Yayınlanma Tarihi:14:05,