SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester City’de Manuel Pellegrini’nin kadro planlamasıyla ilgili düşündüğü planlar belirginleşmeye başladı. Maaş bütçesini kısma doğrultusunda adımlar atması beklenen City’de takımın gedikli isimleriyle yollar ayrılabilir ancak Şilili teknik adam öncelikle oyuncularıyla görüşmeyi planlıyor.

Carlos Tevez’in takımda tutulmasını isteyen Pellegrini, Arjantinli yıldızı yaptığı telefon görüşmesinde ikna edememiş ve Tevez de yeni bir projeye rağmen kulüpteki misyonunu tamamladığını belirterek Juvenus’a imza atmıştı.

Bir yıllık sözleşmeleri kalan ve takımdaki gelecekleri belirsizliğini koruyan Gareth Barry ve Joleon Lescott ile de benzer görüşmelerde bulunan Pellegrini, oyuncular hakkında verilecek son karar öncesinde bir kez daha bu isimlerle masaya oturmayı planlıyor. Sportif Direkör Ferran Soriano’nun maaş büçesinde birtakım düzenlemelere gidecek olması, yıllık yaklaşık 4.5 milyon avro kazanan ve son günlerde adı Stoke City ile anılmaya başlayan Lescott ile Barry’nin takımdan gönderilebilecekleri yönünde yorumlanıyor.

Takımdan gönderilmesi muhtemel bir diğer isim ise, Aleksandar Kolarov. Sırp oyuncuyu Juventus’un satın alma opsiyonuyla birlike kiralamak istediği biliniyor.

Cavani’nin bonservisi fazla geldi

Öte yandan Tevez ve Balotelli’nin takımdan ayrılmasıyla birlikte forvet hattına takviye yapılması da önemli gündem maddelerinden birisi. Ancak Pellegrini, kulübün bir süredir transferi için uğraş verdiği Napoli’nin yıldız ismi Edinson Cavani için Aurelio De Laurentiis’in istediği yaklaşık 60 milyon avroluk bedeli fazla buluyor.

Şilili teknik adamın forvet transferinde gündemine aldığı isim ise, Sevilla’dan ayrılmak istediğini açıklayan ve sözleşmesinde 20 milyon avroluk serbest kalma maddesi bulunan Alvaro Negredo. Şilili teknik adam, yeni transfer Jesus Navas ile Negredo’nun birbirini yakından tanımasını önemli bir avantaj olarak görüyor. Roberto Soldado ve Oscar Cardozo ise gündemdeki diğer isimler olarak ön plana çıkıyor.

(Goal)