SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Galatasaray Liv Hospital kadrosuna katılan Sinan Güler’in önemli bir transfer olduğunu söyledi.

Murat Özyer, yaptığı açıklamada, geçen sezon yaptıkları planlama ile bir çok oyuncuyla uzun süreli kontratlar imzaladıklarını belirterek, “Yeni sezonda da iskelet kadromuzda değişiklik olmayacak. Yeni transferimiz Sinan Güler’i de 2+1 yıllığına renklerimize bağladık. Sinan, hem THY Avrupa Ligi’nde hem de Türkiye’de çok tecrübeli bir oyuncu” diye konuştu.

Sinan’ın Galatasaray camiası ve taraftarıyla bütünleşeceğine inandığını aktaran Özyer, “Galatasaray camiası, etrafına enerji veren, her top için mücadele eden oyuncuları bağrına basar. Sinan bu tarife uygun ve artı özellikleri çok fazla olan bir oyuncu. Dolayısıyla da çok önemli bir transfer” ifadelerini kullandı.

“ARROYO İLE ARAMIZDA KÜÇÜK DETAYLAR KALDI”

Geçen sezon takıma dahil olmasının ardından başarılı bir performans sergileyen Porto Rikolu oyuncu Carlos Arroyo’yla devam etmek isteklerini aktaran Özyer, aralarında küçük pürüzler kaldığını söyledi.

Yabancı transfer çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Murat Özyer, “Boniface Ndong’un kariyerini noktalamasından sonra pivot bölgesine arayışımız var. Carlos Arroyo’nun durumunun ise 10 gün içinde netleşmesini bekliyoruz. Rakam telaffuz etmem doğru olmaz ama birbirimize yakınız. Ufak detaylar var ve o pürüzler hallolur diye düşünüyorum. Ayrıca 4 numaraya katkı verecek bir yabancı oyuncuyla anlaşma durumumuz olabilir” şeklinde konuştu.

Geride kalan sezonun önemli bir bölümünü sakat geçiren Henry Domercant ile Göksenin Köksal’dan bu sezon katkı almak istediklerini söyleyen ve bu isimleri yeni transfer gibi gördüklerini kaydeden Özyer, “Domercant ve Göksenin yeni transferlerimiz gibi olacaklar. Göksenin’in Almanya’da yapılan son kontrollerinde sonuçlar iyi çıktı. Özel çalışmalarını devam ettirip, sezona hazır girmek istiyor. Geçen sezon maalesef çok fazla performans veremediler. O yüzden yeni oyuncu muamelesi görecekler” şeklinde görüş belirtti.

Yayınlanma Tarihi:12:41,