SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

22 yaşındaki Wellington'u transfer etmek için harekete geçen Cimbom,  Sao Paulo'nun kapısını çaldı. Brezilyalı yıldız, 3 milyon euroya satın alma opsiyonuyla kiralanabilir.

Geçen hafta mazbatasını alan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın ilk sözleri “Önceliğimiz Melo'nun pozisyonu” şeklindeydi. Geçen 7 günde transfer gerçekleşmedi ama izlenecek yol haritası şekillendi.

MELO DÜNYALARI İSTEDİ

Ön libero adayları Gökhan İnler ve John Obi Mikel yüksek maliyetleri nedeniyle bir bir elendi, gözler Felipe Melo'ya çevrildi. Ailesi ile ülkesi Brezilya'da tatilde olan ‘Pitbull' lakaplı yıldız oyuncuda yine aynı film izlendi. 2.9 milyon euro garanti para ve 25 bin euro maç başı ücretinde bir türlü indirime yanaşmayan Melo, bu tavırlarıyla sarı-kırmızılı idarecileri çileden çıkardı. Juventus ile görüşmeler durduruldu ve Melo'nun yerine Wellington'da karar kılındı. Melo gibi Brezilyalı olan Wellington'un vatandaşına göre iki artısı var. İlki, sezon başına 2 milyon euroluk teklife “Evet” demesi. Diğeri, Melo'dan tam 8 yaş genç olması… Ancak Wellington'un bonservisi biraz problemli. 22 yaşındaki sambacının tapusu 3 parça. En büyük pay yüzde 40 ile kulübü Sao Paulo'da. Ardından yüzde 30'arlık dilimlerle babası ve menajerlik şirketi, Wellington'un haklarına sahip.

SAO PAULO HAZIR AMA…

Bonservisi 3'e bölündüğü için değeri katlanan ve 10 milyon eurodan fazla maliyeti olan Wellington'un satın alma opsiyonuyla kiralanması söz konusu. Sao Paulo oyuncusunu 3 milyon euroya kiralamaya hazır. Galatasaray'ın cevabı bekleniyor.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK