SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin yeni transferlerinden İsveçli oyuncu Samuel Holmen, Teknik Direktör Ersun Yanal, transferi ve Fenerbahçe ile ilgili açıklamalarda bulundu…

Sözlerine Fenerbahçe gibi büyük bir camiaya gelmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek başlayan yeni transfer Holmen, “Öncelikle çok mutlu olduğumu dile getirmek isterim. Takım halinde güzel günler geçiriyoruz. Fenerbahçe’de olmak bambaşka bir duygu. Uzunca bir süre sözleşmemin tamamlanması için bekledim. İmzayı attıktan sonra da Fenerbahçeli oldum. Takım içindeki herkes beni en iyi şekilde karşıladı. Özetle her şeyin çok güzel gittiğini söylemek isterim” dedi.

“HOCAMIZIN SİSTEMİ TAKIMI BİR ARADA TUTMA ADINA ÇOK ÖNEMLİ”

Teknik Direktör Ersun Yanal’ın uyguladığı sistemin takımı bir arada tutma adına çok olumlu olduğuna da değinirken, “Ersun Hocanın sistemi gerçekten bizim kaynaşmamız ve kenetlenmemiz adına çok önemli. Eğlenceli antrenmanlar oluyor. Oyunlarda rekabet içinde birbirimizle yarışarak günü tamamlıyoruz. Bu sistemin takımı bir arada tuttuğunu söyleyebilirim. Bir yandan kondisyon ve dayanıklılık çalışırken, diğer yandan da takım olarak eğleniyoruz” ifadelerini de kullandı.

“REKABET HER ZAMAN İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR”

Kaliteli oyunculardan kurulu bir takımda rekabetin vazgeçilmez olduğuna vurgu yapan Holmen, “Rekabet çok önemlidir. Ben her zaman pozitif olarak bakıyorum. Takımımızda çok sayıda oyuncu, çok sayıda kaliteli isim var. Bu oyuncuların hem kadroya hem de ilk on bire girebilme adına ortaya koyacakları disiplin, çalışkanlık ve enerji Fenerbahçe için çok önemli. Bu nedenle rekabet bizim için çok önemli ve olumlu gelişme sağlayacaktır” dedi.

“TAKIMDAKİ HERKES EN İYİ ŞEKİLDE KARŞILADI”

Son olarak takıma yeni katılan futbolculara yönelik açıklamalarda bulunan başarılı oyuncu, “Takıma yeni gelen oyuncular içinse ilk günler her zaman zordur ama ben bu zorluğu hızlı bir şekilde atlattım. Aynı takımda oynadığımız Pierre Webo var ve İstanbul BŞB’den de takım arkadaşıyız. Kendisi bana çok yardımcı oldu. O da Fenerbahçe gibi büyük bir takıma geldi ve alışma sürecini atlattı. Adaptasyon sürecinde bana çok yardımcı oldu. Ancak şunu söylememde fayda var, takımın en küçüğünden en büyüğüne kadar herkes; yemeklerde, antrenmanlarda beni ve takıma yeni katılan diğer oyuncuları çok güzel bir şekilde karşıladılar. En baştan bu yana moral verdiler. Bir Fenerbahçe futbolcusu olarak nasıl hareket edilmesi gerektiğinden tutun da her şeyi anlattılar” diyerek Fenerbahçe’de olmanın mutluluğunu dile getirdi.