SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Timsah'ta sezon hazırlıklarına katılmayan ve gönderilmesi gündemde olan Pinto, Eskişehirspor'un gündeminde. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam da eski oyuncusuna onay verdi, tek sorun bonservisi.

Eskişehirspor'da sıcak saatler yaşanıyor… İlk transferini Mervan Çelik'i alarak yapmak isteyen Kırmızı Şimşekler, sürpriz bir isme daha yöneldi: Sebastian Pinto. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın Bursaspor'dan öğrencisi olan Şilili futbolcu için Es-Es devrede. Bunun en büyük nedeni Pinto'nun Bursaspor'dan ayrılacak olması. Özlüce Tesisleri'nde başlayan yeni sezon hazırlıklarına katılmayan başarılı futbolcu, yönetimin sabrını taşırmıştı. Bursaspor, eğer iyi bir golcü alırsa Pinto ile yollar ayrılacak. Nitekim geçtiğimiz sezon da Pinto mutsuz hali ve tavırlarıyla takımı huzursuz etmişti. İşte bu ortamda Eskişehirspor'dan hamle geldi.

Yönetim, Pinto'nun ismini Ertuğrul Sağlam'a sordu, başarılı hoca olumlu cevap verdi. Eğer Pinto'nun bonservis bedeli fazla yüksek olmazsa Eskişehirspor transfer gerçekleştirecek.

1.5 SEZONDUR BURSA’DA

Böyle bir durumda da Kamara ve Necati Ateş'li hücum hattı iyice kusursuz hale gelecek. 2011-2012 sezonunun devre arasında Timsah'a gelen Pinto, yarım sezonda 3 kulvarda toplam 20 maça çıkmış, 14 gol atarken 4 asist yapmıştı. Şilili, geçen yıl ise 36 resmi maçta 14 kez ağları sarstı, 6 gol pası verdi.

Safa Can KONUKSEVER/AMK