SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünkü idman öncesi oyuncularını toplayan Akçay, “İspanya orta sahasının da teknik kapasitesi yüksek ama Brezilya kanatları daha iyi çalıştırdı ve çok etkili oldu. Biz de bunu sağlamalıyız” ifadesini kullandı.

Kamp çalışmalarını Isparta'nın Davraz beldesinde sürdüren Trabzonspor'da teknik direktör Mustafa Reşit Akçay yine formundaydı. Deneyimli hoca, önceki gece oynanan ve Brezilya'nın 3-0'lık galibiyetiyle sonuçlanan Konfederasyon Kupası finali üzerinden öğrencilerine örnekler verdi. Oluşturmak istediği orta sahayı Brezilya Milli Takımı'nda aynen gördüğünü belirten Akçay, “İspanya orta sahasının da teknik kapasitesi yüksek ama Brezilya kanatları daha iyi kullandı ve çok etkili oldu. Biz de bunu sağlamalıyız” ifadelerini kullandı. Akçay, Trabzon'un en fazla 2. viteste gidebildiğini, oysa maç içinde mutlaka 3'e 4'e geçmeleri gerektiğini de söyledi.

2 GÜN SONRA KOVULSAM DA

Mustafa Akçay konuşmasının ikinci bölümünde ise üslubunu biraz sertleştirdi. Usta hoca prensiplerinden asla taviz vermeyeceğini vurguladı ve “Oyun felsefemden vazgeçmem. Doğru bildiğimi yaparım. Bu yüzden belki 2 gün sonra kovulurum ama 22 yıl sonra dirilirim. Neticede akıl galip gelir. Takımda yer bulmak isteyen herkes üzerine düşeni yerine getirmek zorunda. Kimse vazgeçilmez değil” dedi. Öte yandan Akçay'ın Metalurg takımıyla oynanan ve 1-1 biten hazırlık maçında en çok kızdığı konunun, oyun içinde yaşanan konsantrasyon kaybı olduğu öğrenildi.