SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BEŞİKTAŞ, gerek idari gerek ise teknik anlamda büyük bir değişim gösteriyor. Futbol direktörlüğüne getirilen Önder Özen'in etrafında yeni bir yapılanmaya giden siyah-beyazlı kulüp, sahada ise Slaven Bilic ile hasret olunan başarıyı arayacak. Yaşanan bu değişim hem camiadan hem de taraftardan çok olumlu tepkiler alıyor. Samet Aybaba'nın tartışmalı bir şekilde Beşiktaş'ın başına gelmesine ilk günden bu yana soğuk bakan, Aybaba'ya mesafeli yaklaşan taraftar grubu Çarşı, Bilic'e ise çabuk ısındı. Çarşı'nın resmi twitter hesabından Bilic'in bir fotoğrafı, “Umudumuzsun” başlığı ile paylaşıldı.

‘Bütünlük sağlandı'

YÖNETİCİLER de takımdaki havadan memnunlar. Bilic'in kısa süredir takımın başında olmasına rağmen gerek hırsı gerek ise motivasyonu ile futbolcuları etkilediği görüşünü dile getiren siyah-beyazlı kurmaylar, “Başarı için tüm ortamın sağlandığını görüyoruz. Geçen sezon tribünler ile sahadaki futbolcular tam olarak bütünleşememişlerdi. Bu sezon işte bu eksiklik de giderilecek. Büyük başarılar bu uyumla yakalanabilir” mesajlarını gönderdi.

‘Çalışmadan yıldız olunmaz'

GELDİĞİ gün “Genç oyuncular beni etkilemeli. İkna ederlerse kapım açık” diyen Slaven Bilic takımına yıldız olmanın formülünü verdi.

GENÇ bir ekiple başarı arayacak Hırvat hoca, “Hepiniz yıldız olmak istiyorsunuz, biliyorum. Ama yıldız olmak için çok çalışmanız lazım. Başarının anahtarı çalışmaktır. ‘Doğuştan yıldız' efsanelerine inanmayın. Çalışmadan yıldız olunmaz” sözleriyle uyardı.

ÖTE yandan dün yaptığı 1.5 saatlik idmanla hazırlık kampının İstanbul ayağını tamamlayan Beşiktaş bugün Almanya'ya uçacak.

Yabancılar da katılacak

SAAT 14:00'te Berlin'e hareket edecek siyah-beyazlı kafile oradan da karayoluyla kamp yapacağı Scharmutzelsee'ye geçecek ve kampa girecek. Beşiktaş kafilesine Berlin'de, halen izinli olan 10 futbolcu da katılacak.

Çarşı Berlin karşılayacak

BEŞİKTAŞ'IN Avrupa'da oynadığı tüm branşlarda siyah-beyazlı takıma en büyük desteği veren Çarşı Berlin, futbolculara bugün büyük bir karşılama yapmayı planlıyor. Üyelerine mesaj yollayan Çarşı Berlin, yaklaşık bin kişilik bir grupla siyah-beyazlı takımı Berlin'de bağırlarına basacak.

Ersoy ÖZDEM / AMK