SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.SARAYLI futbolcular hak ettikleri yaz tatilinin artık sonuna geldi. İki yıldır Süper Lig'i domine eden, geçen yıl da Şampiyonlar Ligi'ne damgasını vuran parçalı formanın kahramanları bugün Metin Oktay Tesisleri'nde bir araya gelecekler. Teknik direktör Fatih Terim'in kendilerine verdiği iznin sonuna gelen futbolcular, soluğu İstanbul'da almaya başladı. 18 Mayıs'ta Trabzon ile oynanan son lig maçının ardından kupayı kaldırarak tatile çıkan sarı-kırmızılılar yaklaşık 40 gündür hak ettiklerin tatilin keyfini sürüyordu. Ancak burada bile Fatih Terim oyuncularını rahat bırakmadı ve verdiği hafif programlara uyulmasını istedi.

Çok yormayacak

İZİNLİ olan Drogba'nın yanı sıra Muslera da Konfederasyon Kupası'nda bulunduğu için çalışmalarda yer almayacak. Sözleşmeleri uzatılmayan Engin Baytar ve Gökhan Zan'ın durumları gizemini korurken, Fatih Terim ilk günlerde oyuncularını fazla yormayacak. Esas çalışmalar 8 Temmuz'da İngiltere'de yapılacak kampla başlayacak.

Yabancılara 1 hafta izin

DÜNYACA ünlü golcü Didier Drogba hazırlıkların İngiltere ayağına katılacak. Bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde başlayacak olan yeni sezon hazırlıklarında yer almayacak olan Fildişili yıldız teknik direktör Fatih Terim ve yönetimden izin aldı.

ÖZEL ve ailevi işleri nedeniyle 1 hafta daha tatilini uzatan Drogba gibi Chedjou, Sneijder, Elmander ve Dany de İstanbul'a uğramadan 8 Temmuz'da İngiltere'nin Birmingham kentinde yapılacak olan kampa katılacak. Yabancılar hazırlanan özel programla boş durmuyor.

Egehan ŞENGÜL / AMK

Yayınlanma Tarihi:08:39,