SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gerede Kaya Green Park Otel’de kamp yapan Çaykur Rizespor, otelin sahasında teknik teknik direktör Rıza Çalımbay gözetiminde kondisyon ve top çalışması yaptı.

Antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çalımbay, takıma her gün yeni transferlerin katıldığını, takım için uyum konusunun çok önemli olduğunu söyledi.

Uyum sorununu aşmak için birçok takımdan önce sezonu açtıklarını anlatan Çalımbay, “İnşallah takımımızı tamamladığımız zaman ve diğer sorunları da hallederek lige çok iyi bir şekilde başlamamız gerekiyor” dedi.

Çalımbay, lige yeni çıkan takımların ilk sezon işlerinin çok zor olduğunu dile getirerek, bu nedenle her şeye çok dikkat etmek ve hazırlık dönemini çok iyi şekilde geçirmek gerektiğini kaydetti.

İlk etap çalışmalarına Gerede’de başladıklarını belirten Çalımbay, “Gerede kampından sonra Avusturya’ya gideceğiz ve orada 4 maç yapacağız. Hedefimiz lige çok iyi bir şekilde hazırlanmak” diye konuştu.

Çalımbay, kampta 20’ye yakın oyuncunun olduğunu, 4 ya da 5 transfer daha yapmaları gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

“Transfer yaparken en iyilerine bakıyoruz ama bazen öyle bir şey oluyor ki üç büyüklerden yedeğin yedeğini bile alamıyorsunuz, maddi ve başka açıdan dolayı. Üç büyüklerden bir sürü oyuncu istedik ama bazı nedenlerden dolayı olmuyor. Bizim amacımız en iyi kadroyu yapmak.”

Takımda her mevkiye oyuncu gerektiğini, iyi bir takım kurmak için çalıştıklarını vurgulayan Çalımbay, “Sağlam, taraftar izlerken gurur duyacağı, başarıya ve kazanmaya odaklı bir takım kurmayı hedefliyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:18:48,