SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaşlı futbolcu Necip Uysal, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle istediği seviyeye çıkamadığını söyledi.

Siyah-beyazlı kulübün aylık yayın organı Beşiktaş Dergisi’ne açıklamalarda bulunan Necip Uysal, performansıyla ilgili olarak, “Çok daha iyi olabilirdim. Hemen hemen her sezon en iyi olduğum dönemlerde sakatlık geçirdim. Yol katetmeye başladığım zamanlarda yaşadığım sakatlıkların beni durdurduğunu düşünüyorum. Nitekim geçtiğimiz sezonun sonunda da bir ameliyat geçirdim. Umarım bu sezon böyle talihsizlikler yaşamam” ifadelerini kullandı.

Altyapısından yetiştiği Beşiktaş’ın bütün kategorilerinde kaptanlık görevinde bulunduğunu ve bunun kendisi için onur verici olduğunu aktaran genç oyuncu, “A takımda kaptanlık yapmak demek, Beşiktaş’ı her alanda ve yerde temsil etmek demek. Sorumluluğu çok büyük” değerlendirmesinde bulundu.

BJK İnönü Stadı’nda oynadıkları son maçta, sezonun en iyi atmosferinin oluştuğuna dikkati çeken Necip, “Ben o maçta futbol oynamaktan gerçekten çok zevk aldım. Güzel bir kapanış yaptık. Ayrıca özellikle benim için sezonun en anlamlı maçıydı. BJK İnönü Stadı’ndaki son maça kaptan olarak çıktım. Hatta pazubandını hala saklıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.