SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kolombiya’yı yasa boğdu

Türkiye'ye giden oyuncuların ardından “Kurtulduk” mesajlarının atılmasına alışan Türk futbolseverleri şaşırtan olaylar yaşanıyor Kolombiya’da.

Güncellenme: 10:13, 01/07/2013
Kolombiya’yı yasa boğdu

Bir yandan ülkenin en köklü takımlarından Millonarios'nun kaptanlığını yapan Pedro Franco siyah-beyazlı renkleri giymek için gün sayıyor. Diğer yandan ise Millonarios taraftarları henüz 22 yaşında gönülleri fetheden futbolcularını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorlar.

Galibiyetle veda etti

Geçtiğimiz gün oynanan ve son dakika golüyle Millonarios'nun 2-1 kazandığı Santa Fe maçıyla mavi-beyazlı formasına veda eden Franco için görkemli bir veda töreni düzenlendi. Stada gelen taraftarlar maç öncesi ve sonrası genç kaptanları için pankartlar açtılar. Pedro Franco da karşılaşmada oldukça başarılı bir futbol sergileyerek, gösterilen sevgiye karşılık verdi.

TT List'te 4. sırada

Franco’nun uğurlanması bununla da sınırlı kalmadı. Millonarios taraftarı twitter üzerinden #PedroFrancoidolo (İdol Pedro Franco) başlığını kullanarak kaptanları için binlerce mesaj attı. Kolombiya ‘trending topic'te (en çok konuşulan konular) 4. sıraya kadar çıkan başlıkta Pedro Franco için övgü dolu ifadeler kullanıldı ve genç oyuncuya bundan sonraki kariyerinde başarılar dilendi.

Yayınlanma Tarihi:08:42,