SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Ali Coşkun, tedavisi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam eden milli atlet Binnaz Uslu’nun, mide bağırsak sisteminin çalıştığını, böbrek fonksiyonlarının normal olduğunu, akciğerlerle ilgili solunum sıkıntısı bulunmadığını, normal bir şekilde beslenebildiğini, yürüdüğünü ve çevresiyle iletişim kurabildiğini bildirdi.

Coşkun, Sağlık Bakanlığının ambulans uçağıyla iki gün önce İngiltere’den getirilen Uslu’nun sağlık durumuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, ameliyatının üzerinden geçen 9. günde hastanın genel sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Uslu’nun ağızdan beslenebildiğini ifade eden Coşkun, hastanın geçirdiği rahatsızlığa bağlı yükselen üre kreatinin düzeyinin normale döndüğünü söyledi. Coşkun, “Hastamızın mide bağırsak sistemi çalışıyor, böbrek fonksiyonları normal, solunum sıkıntısı yok” dedi.

Akciğerlerle ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını, hastanın kendi başına solunum yapabildiğini vurgulayan Coşkun, “Normal bir şekilde beslenebiliyor, yürüyor ve çevresiyle iletişim kurabiliyor. Kişisel ihtiyaçlarını yürüyerek karşılayabiliyor” ifadesini kullandı.

Coşkun, tedavi sürecinde diğer organlara yönelik tetkik ve değerlendirmelerin devam ettiğini, hastanın tedavisinin bir süre daha hastanede yatarak süreceğini söyledi.