SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş futbol takımı kaptanı İbrahim Toraman, Avrupa kupalarına katılamamalarını iyi şekilde kullanıp, ligde lehlerine çevirebileceklerini söyledi.

Siyah beyazlı takımın Almanya yolculuğu öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Toraman, “Bugün kampa gidiyoruz. İnşallah camiamız için, takımımız ve bizim için hayırlı uğurlu geçer. Kazasız belasız, yeni gelen arkadaşlarımızla beraber, yeni gelen hocamızla beraber uyumlu bir şekilde güzel bir kamp dönemi geçiririz. Hem kendim için, hem takımım için hayırlı uğurlu olur inşallah. Daha fazla hizmet etmek, daha fazla işler yapmak, taraftar ve camiada daha iyi yer edinmek için daha iyi işler yapmak istiyorum. İnşallah Allah bunu bize nasip eder” dedi.
“Avrupa kupalarına katılamamak takım üzerinde bir motivasyon kaybı doğurur mu” sorusuna ise Toraman, “Tabii ki Avrupa kupalarına katılamamak takımımızı olumsuz yönde etkiler. Geçen yıl temsil edemedik, buna üzüldük. Bu yıl olmayı çok istiyorduk. Şu an net belli değil gibi. Bunu avantaja çevirmemiz lazım, çünkü haftada tek maç oynamak avantajlı bir süreçtir. Bunu iyi şekilde kullanıp, ligde lehimize çevirebiliriz” yanıtını verdi.
İbrahim Toraman, yeni teknik direktörleri Slaven Bilic’le ilgili de şunları söyledi:
“Yeni bir heyecan, ama daha önce çalışmadığımız için pek bilemiyorum. Takip ettiğimiz kadarıyla biliyoruz. İlk defa aynı ortamda çalışacağız. Ne olacağını ben de pek bilemiyorum. İnşallah takımımızın hocayı iyi tanıyıp, hocanın bizleri iyi tanıdığı güzel bir kamp geçirebileceğimiz, iyi bir takım olmaya çalışacağız.”
Beşiktaş’ın bu sezon maçlarını İnönü Stadı’nda oynayamayacak olmasıyla ilgili de tecrübeli futbolcu, şu ifadeleri kullandı: “İnönü Stadı olmayacak, bu sene zor geçecek. Geçen yıldan daha zor olacak. Çünkü stadın olmayışı bizim için bir eksiklik. Daha nerede oynayacağımız belli değil. Taraftarımızın gücü bizim açımızdan çok önemli. Dediğim gibi biz birlik, beraberlik, dayanışma içerisinde bu ligi geçirmek istiyoruz.”