SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Eskişehirspor, transfer çalışmalarına başladı. Es-Es'in gündemindeki ilk ismi AMK açıklıyor: Mervan Çelik. Son günlerde adı Gençlerbirliği'ye anılan, ama Başkent ekibiyle henüz resmi sözleşme imzalamayan gurbetçi futbolcu, Ertuğrul Sağlam'ın gözdesi. Öyle ki geçtiğimiz sezon başında Sağlam, Bursaspor'u çalıştırırken yine bu oyuncuyu istemiş, ancak transferi olmamıştı. Başarılı çalıştırıcı, Mervan Çelik'in ismini verirken, yönetim hemen harekete geçti.

Hücumda joker adam

İtalyan ekibi Pescara'nın formasını giyen Mervan, Serie A gibi zorlu bir ligde 23 maça çıktı. Hücum hattının her bölgesinde oynayabilen gurbetçi isim bu karşılaşmalarda 4 gol attı. İsveç Milli Takımı'nda oynayan Mervan, henüz 23 yaşında.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, mutlaka bu işin bitirilmesini istiyor. Zaten kırmızı-siyahlı kulüp, bu sezon fazla transfer yapmayacak.  Es-Es, Mervan haricinde maksimum 3 oyuncu daha alıp, mevcut kadroyu da koruyarak yeni sezonda yola çıkacak.