SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bordo-mavililermaddi sorunlar nedeniyle sadece 2-3 takviye yapıp, transfer sezonunu  boktalamak istiyor. Golcü arayan Trabzonspor'un, gönlünde yatan aslanın Sivasspor'la sözleşmesi sona eren Michael Eneramo olduğu da biliniyor. Ancak bu transfer bir türlü gerçekleşmiyor.

Eneramo ve menajeriyle görüşen Karadeniz ekibi, yıldız futbolcuyla her konuda anlaşmıştı. Eneramo da Trabzon'a  gelmeyi çok istiyordu. Ama bordo-mavililerin kadrosunda 12 yabancı bulunduğundan Eneramo'ya “Bekle” talimatı verildi. Fırtına gereksiz yabancılardan kurtulduğu an, Nijeryalı yıldızla sözleşme imzalayacaktı. Fakat Eneramo bekleye bekleye ağaç oldu!

Bunun adı ‘Dejavu'

Çünkü Trabzon, 12 yabancısından 1'ini bile elden çıkaramadı. Başka talipleri de olan  Eneramo, bu nedenle süreçten sıkılmaya başladı. Yaklaşık 1 aydır bekleme modunda hayatını sürdüren golcü oyuncunun durumu, Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay'ı darahatsız ediyor. Akçay bu işin bir an önce bitmesini ve Eneramo'nun kampa katılmasını istiyor. İşin en ilginç tarafı ise Eneramo'nun aynı şeyleri geçen yaz da yaşamış olması… Sivas ile kontratı bittikten sonra yine Trabzonspor ile görüşen Eneramo, ağustos ayına kadar beklemiş, sonunda da Sivas ile 1 yıllık daha sözleşme imzalamıştı