SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Futbol Takımı, yeni sezon kamp çalışmaları için Almanya’ya gitti.

Kafile başkanlığını yönetim kurulu üyesi Ahmet Kavalcı’nın yaptığı siyah-beyazlılar, özel uçakla Almanya’ya hareket etti.

Beşiktaş, 11 Temmuz’a kadar Scharmutzelsee bölgesinde hazırlıklarını sürdürecek. 12 Temmuz Cuma günü Hamburg’da Alman ekibi St. Pauli ile hazırlık maçı oynayacak siyah-beyazlılar, bu karşılaşmanın ardından 12 günlük kampı tamamlayıp, İstanbul’a dönecek.

“Kara Kartallar”, 13-16 Temmuz tarihleri arasında izin yaptıktan sonra, ikinci kamp çalışmaları için 17 Temmuz Çarşamba günü Avusturya’nın Lienz bölgesine hareket edecek ve 27 Temmuz Cumartesi gününe kadar Grand Hotel Lienz’de konaklayacak.

Beşiktaş, Avusturya kampında ise İngiltere’nin Queens Park Rangers, Almanya’nın Schalke 04 ve İngiltere’nin Southampton takımlarıyla hazırlık maçları yapacak.

Siyah-beyazlı takım, Almanya’daki ilk antrenmanını bu akşam gerçekleştirecek.

Futbol Genel Direktörü Önder Özen’in de yer aldığı kafilede, kendisine kulüp arayan Mehmet Akyüz yer almazken, eski teknik direktör Samet Aybaba’nın kadrosunda yer vermediği Tanju Kayhan ve Atınç Nukan da takımla birlikte Almanya’ya gittiler.

Beşiktaş’ın Almanya kampı kadrosu şöyle:

Cenk Gönen, Günay Güvenç, Emre Metin, İbrahim Toraman, Mehmet Akgün, Tomas Sivok, Ersan Adem Gülüm, Ömer Arslan, Julien Escude, Uğur Boral, Gökhan Süzen, İsmail Köybaşı, Necip Uysal, Manuel Fernandes, Hasan Türk, Veli Kavlak, Filip Holosko, Oğuzhan Özyakup, Muhammed Demirci, Olcay Şahan, Erkan Kaş, Dentinho, Hugo Almeida, Mustafa Pektemek, Sinan Kurumuş, Gökhan Töre, Himmet Ertürk, Mertcan Aktaş, Tanju Kayhan, Atınç Nukan, Berat Çetinkaya.