SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal rest çekecek!

Tecrübeli teknik adam UEFA’dan gelen ‘men’ cezası nedeniyle Avrupa’da oynamayacağını öğrenen ve sözleşmesinde ‘başarıya göre prim maddesi’ bulunan futbolcuları ile baş başa görüşme yapacak, gitmek isteyenlere yol gösterecek.

Güncellenme: 07:04, 30/06/2013
Yanal rest çekecek!

F.Bahçe'nin yeni teknik direktörü Ersun Yanal, dizginleri eline alıyor. Önceki gün 1 yıllık sözleşme imzalayarak işbaşı yapan tecrübeli çalıştırıcı UEFA'nın men kararı sonrasında ortaya çıkan yabancı krizini başlamadan bitirmeyi planlıyor. Tahkim'den olumlu karar çıkmaması durumunda Avrupa Kupaları'nda forma giyemeyecek olan yabancıların, sözleşmelerinde yer alan başarı primini gündeme getireceğini öğrenen Yanal, tek tek görüşme yapacak.

Eski ve yeni transferlerle durum değerlendirmesi yapacak olan Yanal, “Bizimle olmak isteyenleri şimdiden öğrenmek istiyorum. Sezon başladıktan sonra sıkıntı yaşamak istemiyorum. Gitmek isteyen var ise şimdiden ortaya çıksın. Yolumuza kiminle devam edeceğimizi bilelim. Aksi takdirde sezona sorunlarla başlamak istemiyorum” ifadesini kullanacak. Yönetim ile bu konuyu gündeme getiren Yanal, İstanbul'daki ilk etap çalışmaları öncesinde ilk icraatını yapacak.

VEYSEL SARI GÜN SAYIYOR

Teknik direktör Ersun Yanal'ın yönetim ile yaptığı görüşme sırasında sezona rötarlı başlayacak olan Gökhan Gönül'ün yerine transferini istediği Veysel Sarı için kollar sıvandı. Yönetim, Eskişehirspor kulübünün 3 milyon bonservis bedeli istediği oyuncu ile anlaştı. Kırmızı-siyahlı kulüp ile pazarlık sürüyor. Veysel'in transferinin birkaç gün içinde netlik kazanacağı öğrenildi.

Eser ERENLER / AMK