SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli atlet Binnaz Uslu’nun Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğunbakımdaki tedavisi sürüyor.

Avrupa Takımlar Şampiyonası için gittiği İngiltere’de rahatsızlanarak Kraliçe Elizabeth Hastanesi’nde bir hafta yoğun bakımda tutulan ve dün SağlıkBakanlığı’na ait ambulans jetle Ankara’ya getirilen milli atletin yoğunbakımdaki tedavisine devam ediliyor.

Hastane yetkilileri, Sağlık Bakanlığı’nın talimatı gereği Uslu’nun durumu hakkında bilgi veremeyeceklerini ve açıklamanın yarın Bakanlık tarafından yapılacağını kaydettiler.

AA muhabirinin görüştüğü milli atletin annesi Nevruz Uslu ise umutlu bekleyişlerinin sürdüğünü belirterek, “Tüm dualarımız kızımla” dedi.

Çok üzgün ve bitkin durumda olduklarını kaydeden anne Uslu, “Doktor, kızımın durumunun iyiye gittiğini söyledi. Yeniden ayağa kalkma ihtimali yüzde 90’mış. Bizim elimiz kolumuz bağlı. Sadece dua ederek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Nevruz Uslu, her iki ablasının da Binnaz’ın yanında olduğunu sözlerine ekledi.

Binnaz Uslu, İngiltere’de şampiyona öncesi milli takım kampında geçirdiği rahatsızlık sonucu Newcastle kentinde Kraliçe Elizabeth Hastanesi’ne kaldırılmış ve burada geçirdiği 3,5 saatlik operasyonun ardından uyutularak tedavi edilmişti. Uyandıktan sonra solunum destek cihazından çıkan Uslu, ambulans jetle Ankara’ya getirilerek Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.