SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rota Kiessling’e döndü

Sarı-lacivertli yönetim Leverkusen’e 9 milyon euro teklif etti. Kiessling ile prensipte anlaşan F.Bahçe, kulübünü ikna etmek için sefere çıkıyor.

Güncellenme: 07:04, 30/06/2013
Rota Kiessling’e döndü

Fenerbahçe Yönetimi Oscar Cardozo'nun fiyatı pahalı gelince rotayı yeniden Bayer Leverkusen'in golcüsü Stefan Kiessling'e çevirdi. Benfica kulübüyle yapılan pazarlıklar sonuç vermedi. Portekizli yöneticiler 15 milyon euroluk bonservis bedelinde kesinlikle indirim yapılmayacağını ifade edince plan değişti. Geçtiğimiz sezon Almanya'da Gol Krallığı'nı elde eden 29 yaşındaki Kiessling için 9 milyon euro bonservis bedelini gözden çıkaran yönetim, Leverkusen'i ikna etmek için çaba harcıyor.

ERSUN YANAL GELMESİNİ İSTİYOR

Kiessling teklife sıcak baktığı halde Leverkusen satmamakta direniyor. Michal Kadlec'in transferinden sonra Alman kulübüyle yakın ilişkiler içine giren yönetim, Kiessling transferini de tatlıya bağlamak umudunu taşıyor. Teknik direktör Ersun Yanal'ın yönetime verdiği raporda, “Webo ile Sow üst düzey golcüler. Çift santrfor oynatmayı düşünüyorum. Bu durumda elimdeki ikilinin yanında mutlaka uzun bir forvete ihtiyacım var” ifadesini kullandı. Yönetimin hafta içinde Almanya seferine çıkması bekleniyor.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK