SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gazi’de sürpriz zafer

Türk atçılığının en önemli organizasyonu olan Gazi Koşusu'nda birinciliği Yücel Bilik'in jokeyliğini yaptığı Divine Heart kazandı. Bilik, Halis Karataş'ın jokeyliğini yaptığı Çakal Carlos'u finişte burun farkıyla geçti

Güncellenme: 18:29, 30/06/2013
Gazi’de sürpriz zafer

Gazi Koşusu’nda tarihi rövanş…

1927 yılından bu yana kesintisiz olarak düzenlenen ve 87.’si gerçekleştirilen tarihi koşunun galibi Yücel Bilik’in bindiği Divine Heart oldu. Veliefendi Hipodrumu’nda gerçekleştirilen 2 bin 400 metrelik çim koşu büyük bir çekişme içinde geçti. Yarışın son bölümüne doğru üstünlüğü Halis Karataş’ın jokeyliğini yaptığı favori Çakal Carlos aldı.

Ancak bitime yakın ortalardan kuvvetli ataklarıyla gelen Divine Heart müthiş bir atakla yarışı burun farkıyla kazandı. 2012’deki Gazi Koşusu’nda Yücel Bilik’in jokeyliğini yaptığı Başkan Nexia, Halis Karataş’ın bindiği Matador Yaşar’a burun farkıyla kaybetmişti. Bilik böylece geçen yılın rövanşını Halis Karataş’tan aldı.

Divine Heart, sahibi Atilla Özkan’a birincilik ödülü olan 1 milyon 150 bin lira ikramiyerinin yanı sıra 795 bin lira kaydiye ücretiyle birlikte toplam 1 milyon 945 bin lira kazandırdı.

 

Yayınlanma Tarihi:17:59,