SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya devi Salih’in peşinde

İngiliz devinin Türkiye'de Salih Uçan'ı izlediği Ada basını tarafından doğrulanırken, Manchester United da resmi internet sitesinde genç yıldıza yer verdi

Güncellenme: 14:05, 30/06/2013
Dünya devi Salih’in peşinde

Türk teknik adam Muhsin Ertuğral'ın geçtiğimiz günlerde ortaya attığı ‘Manchester United Salih Uçan'ı izliyor' iddiası Ada basını tarafından doğrulandı.

Bir dönem Manchester City’nin de ilgilendiği Salih, şehrin diğer büyük kulübü tarafından takip ediliyor.

Türkiye’de düzelenen 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda ay-yıldızlı forma ile mücadele eden Fenerbahçe'nin genç futbolcusunun İngiliz devi tarafından izlendiğini yazan The Sun gazetesi, Unitedlı idarecilerin yıldız oyuncuyu nasıl transfer edebilecekleri üzerine kafa yormaya başladıklarını da sütunlarına taşıdı:

“United, Salih Uçan'ı Türkiye'deki turnuvada çok yakından takip ediyor. Ancak oyuncunun kontratındaki madde kulüp idarecilerini düşündürtüyor. Çünkü Uçan'ın Fenerbahçe ile olan sözleşmesinde 20 milyon euroya serbest kalır maddesi bulunuyor. Bu da transferin Manchester United için biraz pahalıya patlayabileceğini gösteriyor. “

Öte yandan Manchester United'ın resmi internet sitesi de genç yıldıza yer ayırdı. Kulübün sitesinde iddia olarak da olsa; basında çıkan ‘United, Salih Uçan'ı izliyor' haberlerine yer verilmesi dikkat çekti.