SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Kanaltürk'de Candaş Tolga Işık’ın hazırlayıp sunduğu ‘Bunu konuşalım' programına katıldı. Program öncesinde vatandaşlarla yapılan röportajlarda, “Şike sürecinin ardından Trabzonspor'un kupası verilmeli mi?” sorusuna vatandaşların yüzde 90'ı ‘Verilmeli' cevabını verdi.

Canlı yayınlanan programda konuşan Başkan Hacıosmanoğlu, UEFA süreci ile ilgili Trabzonspor'un ne yapacağı şeklinde ki soruya “Biz onun nasıl alınacağını şimdi konuşmamıza gerek yok. Biz yıllardan beri söylüyoruz. Seçim sürecinde kim başkan adayı olursa olsun namus borcudur. İnsanlar bize teveccüh gösterdi başkan seçti. Tabi ki biz bunun takipçisi olacağız” dedi.

‘MÜCADELEMİZ HAKSIZLIKLA’

Trabzon insanı değil Türk insanı bana göre haksızlığa uğradığı zaman gerek canını, namusunu malını korumak için tepki göstermeli. Haksızlıkla mücadele kavga ise biz kavgacıyız.

Kupa sembolik bir söylemdir. Biz onu kullanmıyoruz. Bizim istediğimiz ahlaklı adaletli temiz Türk futbolu istiyoruz” dedi.

‘YILDIRIM’IN DEDİKLERİNDEN KİMSE BİR ŞEY ANLAMADI’

Aziz Yıldırım çok konuştu ama kimse bir şey anlamadı. Kulüpler Birliği Başkanına toplantıları yapmanın bir manası yok. Önce Türk futbolunu ahlaklı adaletli bir yönetime ihtiyacı var. Burada kulüp başkanlarının yardımcıları ile farklı görevi olan insanlarla değil öncelikle farklı bir toplantı düzenleyin başkanları çağırın. Biz temiz futbol istiyor muyuz istemiyor muyuz? Onu söyledim.

‘AZİZ YILDIRIM MUHATABIM DEĞİL’

Benim muhatabım da değil. Fenerbahçe kulübü başkanı da değil. Bahsettiğiniz zatı muhterem. Sanki orda Sivasspor başkanı bir şey demiş de biz ona bir şey diyememişiz gibi lanse ediliyor. Sivas ile Trabzon şehrini karşı karşıya getirmek kolay değildir.

Yayınlanma Tarihi:00:33,