SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Ersun Yanal'a emanet. Sarı-lacivertli yönetim Aykut Kocaman'dan boşalan teknik direktörlük görevini tecrübeli teknik adama teslim etti. Dün kulüp binasında CEO Hasan Yılmaz ile 1 sezonluk sözleşme imzalayan Yanal, 1.5 milyon dolar kazanacak. Sabah kulüp binasına gelerek yöneticilerle kısa bir toplantı yapan teknik direktör Ersun Yanal, Fenerbahçe'yi ofansif futbol anlayışı ile sahaya süreceğini söyledi.

Çalıştırdığı takımlarda hücuma yönelik oyun felsefesiyle bilinen Yanal, yapılan yeni transferlerle eldeki kadronun yeterli olduğuna dikkat çekti. Fenerbahçe'yi şampiyon yapmak için geldiğini dile getiren Yanal, önümüzdeki yıl bambaşka bir takım yaratacağının sözünü verdi. Yanal öğleden sonra Samandıra Can Bartu Tesisleri'ne giderek incelemelerde bulundu.

İmza töreninden sonra bir açıklama yapan Yanal şunları söyledi: Sayın başkan ve yönetimin ülkemizin bu büyük değerini, tarafıma emanet etmesi mesleki hayatım adına onur verici. Taraftarlarımız, çok zor günlerde yüksek dayanışmanın ve yürekliliğin destanını yazdı; en büyük gücümüz olmaya devam edecektir. Oynayacağımız futbol, taraftarımıza keyif ve gurur verecek. Şampiyonluk yolunda, yolumuz açık olsun.

İSMAİL KARTAL İLE DEVAM

Ersun Yanal'ın yardımcıları de büyük ölçüde belli oldu. Yönetim geçtiğimiz sezon Aykut Kocaman ile birlikte çalışan İsmail Kartal ve Murat Öztürk'ün göreve devam etmesine karar verdi. Ayrıca antrenör Murat Yaman da Yanal'ın yardımcılığını üstlenecek. Sarı-lacivertli takımda eski analiz ekibi de görevine devam edecek.

VEYSEL SARI’YI İSTEDİ

Gökhan Gönül'ün tedavisi nedeniyle yeni sezona yetişemeyecek olması üzerine yeni teknik direktör Ersun Yanal, sağ bek mevkine Veysel Sarı'nın transfer edilmesini istedi. Yanal, kadroda alternatifi olmayan tek bölgenin sağ bek olduğunu yönetime bildirdi. Bunun üzerine sarı-lacivertliler, Veysel Sarı'nın transferi için harekete geçti. Veysel Sarı da F.Bahçe'ye gelmeye sıcak bakıyor.

Eser ERENLER / AMK