SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medical Park Antalyaspor, sezon sonu Beşiktaş ile yollarını ayrılan teknik direktör Samet Aybaba ile bir yıllığına anlaştı.

Hasan Subaşı Tesisleri’nde gerçekleştirilen basın toplantısına Medical Park Antalyaspor Kulüp Başkanı Gültekin Gencer, yönetim kurulu üyeleri Aziz Çetin ve Ali İhsan Sav katıldı.

Gencer, konuşmasında, 18 gün önce yapılan genel kurul ile Medical Park Antalyaspor’da kulüp başkanlık görevine geldiklerini hatırlatarak, o günden bu yana teknik direktör arayışına başladıklarını anlattı. Antalya markasına değer katacak herkesle çalışmak istediklerini belirttiklerini dile getiren Gencer, ”Samet hocamızla temas halindeydik. İki gün önce davetimizi kırmayarak Antalya’ya geldi. Yaptığımız karşılıklı konuşmalar neticesinde 2013-2014 sezonunda takımımızın teknik direktörü Samet Aybaba’dır. Tüm camiaya, Antalya’ya hayırlı olsun” dedi.

Geçmiş yönetimin yaptığı her türlü çalışmanın üzerine bir şeyler koymak için göreve geldiklerini ifade eden Gencer, “Geçen yıl Beşiktaş ile iyi bir sezon geçiren teknik direktör Samet Aybaba ile bu yıl güzel bir sezon geçirmeyi temenni ediyoruz. Hocama da başarılar diliyorum” diye konuştu.

– ”Ailem de Antalyaspor’u çalıştıracak olmamdan çok mutlu”

Kırmızı-beyazlı ekibin yeni teknik direktörü Samet Aybaba da en keyifli şeyin çalışmak olduğunu düşündüğünü dile getirdi. Antalyaspor’da Mehmet Özdilek’in oluşturduğu kurumsallığı görebildiğini vurgulayan Aybaba, kulübü gezerken bunu rahatlıkla anladığını söyledi.

Ömer Şişmanoğlu’nun Beşiktaş’a transferi ile ilgili anlaşma notlarını başkanın kendisine verdiğini kaydeden Aybaba, gerekli incelemeleri yaptıktan sonra Beşiktaş’tan transfer edilebilecek oyuncular için çalışacaklarını bildirdi.

Antalyaspor ile herşeyi netleştirdikten sonra gazetecilere açıklama yapmak istediklerini belirten Aybaba, “İnsanın sevdikleri var, hayatı var. Onunla ilgili bir şeyler yapma mecburiyeti var. Dün gece bu konuda bir sıkıntı oldu, o da atlatıldı. Ailem de Antalyaspor’u çalıştıracak olmamdan çok mutlu. Kızım da konuyla ilgili mutlu olduğu yönünde mesaj attı” diye konuştu.

Aybaba, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Özdilek’in bu takıma çok büyük katkısı olmuş, onu gördüm. Kendisine de profesyonelce yaptığı çalışmadan dolayı teşekkür ederim. Antalya büyük bir marka, evet ama turizm anlamında bir marka. Antalya dışarıdan bakıldığında bir futbol şehri gibi gözükmüyor ama biz bu konuda ne yapabiliriz onu konuşacağız. Antalyaspor’u nasıl yukarı taşırız, taraftarın ilgisini nasıl sahalara çekeriz onu konuşacağız. Bugünden itibaren çalışmalara başlıyoruz. En önemli gündemimiz transfer. Bununla ilgili çalışacağız. Çalışacağım arkadaşlarımı da belirleyeceğim. Salı günü burada imza töreni yapacağız. Transfer çalışmalarına bugünden itibaren başlıyoruz. Antalyaspor ile anlaşmam bir yıl. Biliyorsunuz Türkiye’de anlaşmaların çoğu kağıt üzerinde kalıyor.”

Antalyaspor’un geçen yılki başarısına da değinen Aybaba, kulüpte yeniden yapılanmaya gideceklerini bildirdi.

Yayınlanma Tarihi:14:16,