SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Şova gerek yok’

Başkanlık koltuğuna oturduğu andan itibaren kulübün çehresini değiştiren Ünal Aysal’dan örnek davranış. Aysal “Rakiplerimiz sıkıntı çekerken şova gerek yok” dedi

Güncellenme: 08:47, 29/06/2013
‘Şova gerek yok’

Sarı-kırmızılı kulüpte başkanlığa seçilmesiyle adeta sihirli bir değnek değdi. İki sezonda ligde şampiyonluğu kimselere bırakmayan G.Saray, Avrupa'da da ses getirmeye başladı. Geçen sezon Cimbom, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final görürken. Türkiye de Drogba, Sneijder gibi dünyaca ünlü yıldızları izleme fırsatı buldu. Aysal tüm bunları yaparken rakip camialara da hep saygılı davrandı. İşte bunun son örneği. F.Bahçe ve Beşiktaş, UEFA'dan gelen Avrupa Kupaları'ndan men haberleriyle sarsılırken Cimbom renklerine bağladığı Farfan transferini ‘şova gerek yok' mantalitesiyle açıklamıyor.

Yönetimini uyardı

Aysal’ın ezeli rakipleri F.Bahçe ve Beşiktaş'ın zor günler geçirdiğini söyleyerek anlaştıkları isimleri resmi olarak duyurmama kararı aldığı öğrenildi. Başkanın yakın çevresine “Biz birlikte varız. F.Bahçe ile Beşiktaş'ın sıkıntılı günlerinde transfer şovu yapmak G.Saraylılığa yakışmaz” dediği kaydedildi. Aysal'ın yönetimini de uyararak transfer ve UEFA'nın kararlarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmalarını istemediği de belirtildi.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK