SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Futbol Takımı, 2013-2014 sezonunu bugün gerçekleştirdiği antrenmanla açtı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde toplanan siyah-beyazlı takım, ilk çalışmasını yeni teknik direktörü Slaven Bilic yönetiminde gerçekleştirdi.

Beşiktaşlı futbolcular, ilk antrenmanda koşu ve pas çalışmasının ardından yarı sahada çift kale maç oynadı. Teknik direktör Bilic, çift kale maçı durdurarak zaman zaman oyunculara uyarılarda bulundu.

Siyah-beyazlı takım, yarın akşam gerçekleştireceği antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

EKSİK ÇALIŞTILAR

Siyah-beyazlı ekip, sezonun ilk idmanını birçok oyuncusundan yoksun yaptı.

Milli takım kamplarında bulunan oyuncuların yanı sıra izinli Veli Kavlak, Oğuzhan Özyakup, Olcay Şahan, Cenk Gönen, Mustafa Pektemek, Sivok, Holosko, Almeida, Fernandes, Escude ve Sinan Kurumuş, çalışmada yer almadı.

Sinan Kurumuş’un yarın takımla birlikte çalışmalara başlayacağı, diğer oyuncuların ise 1 Temmuz Pazartesi günü kadroya dahil olacakları öğrenildi.

GEÇEN SEZONUN SAKATLARI AYRI ÇALIŞTI

Beşiktaş’ta geçen sezonun büyük bölümünü sakat olarak geçiren oyuncular, takımdan ayrı çalıştı.

2012-2013 sezonunun başında sakatlanan ve tüm yılı bu şekilde geçiren İsmail Köybaşı’nın yanı sıra sezon içinde uzun süreli sakatlıklar yaşayan İbrahim Toraman, Uğur Boral ve Necip Uysal, takımdan ayrı koşu yaptı.

YENİ TEKNİK KADRO ŞEKİLLENİYOR

Beşiktaş’ta yeni sezonda görev alacak teknik kadro da şekillenmeye başladı.

Teknik direktörlüğe Slaven Bilic’i getiren siyah-beyazlı takımda, Nikola Jurcevic antrenör olarak görev yapacak. Milenko Rak’ın kondisyoner olacağı Beşiktaş’ta, Jose Sambade de kaleci antrenörü olarak çalışacak. Fenerbahçe’de bireysel oyuncu antrenörü olan Dolu Arslan ise siyah-beyazlı ekipte performans uzmanı olarak görevini yürütecek.

Siyah-beyazlı ekipte birkaç ismin daha teknik kadroya dahil olacağı öğrenildi.

SAMBADE HIZLI BAŞLADI

Siyah-beyazlı ekibin İspanya’dan teknik kadroya dahil ettiği kaleci antrenörü Jose Sambade, ilk günden işi sıkı tuttu.

Cenk Gönen’in izinli olduğu ilk antrenmanda Sambade, genç kaleciler Günay Güvenç ve Emre Metin’e nefes aldırmadı. İspanyol çalıştırıcı, her fırsatta kalecilere bilgilerini aktarmaya çalıştı.

Antrenman öncesinde kulüp futbol direktörü Önder Özen, teknik heyeti futbolcularla tanıştırdı.

 

Yayınlanma Tarihi:20:27,