SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilic, BJK TV’ye yaptığı açıklamada, siyah-beyazlı takımda geçmişte birçok Hırvat oyuncunun top koşturduğunu belirterek, “Bu nedenle de Beşiktaş’ı yakından takip ediyordum. Beşiktaş’ta gözlemlediğim ilk ve önemli sorun, takımın çok gol atmasına karşın kalesinde çok gol görmesi. Bunun üzerine eğilmemiz gerekiyor. Gelişmeye açık bir takıma sahibiz” diye konuştu.

Yeni sezonda nasıl bir sistemle oynayacaklarını futbolcularla belirli zaman geçirdikten sonra söyleyebileceğini kaydeden Hırvat çalıştırıcı, şöyle devam etti:

“Elimizde iyi bir oyuncu grubu var. Yaratıcı, ofansif gücü yüksek bir takım oluşturmak istiyorum. Muazzam bir taraftar potansiyelimiz var. Onların enerjisini, takımın enerjisiyle birleştirerek ortaya total bir enerji çıkarmak istiyoruz. Önder Özen ile görüşmelerimiz son derece olumlu geçti. Beşiktaş’ı daha yukarılara taşıma konusunda gerekli bilgiye, isteğe, donanıma ve hırsa sahip olduğunu, bu düşünceyi bana aktarabildiğini gördüm. Sürekli fikir alışverişinde bulunuyoruz.”

-“Beşiktaş’ı zafere ulaştırmaya geldim”

Beşiktaş taraftarının müthiş enerjiye sahip olduğuna dikkati çeken Bilic, “İstiyorum ki taraftarlarımız bizi zafere ve başarıya taşıyan itici bir güç olsun. Buraya Beşiktaş’ı zafere ulaştırmaya geldim. Belki günün birinde Beşiktaş için bir beste hazırlarım” ifadelerini kullandı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nden son derece memnun kaldığını kaydeden siyah-beyazlı takımın yeni teknik direktörü, “Zaten Beşiktaş gibi büyük bir camianın bu tarz imkanlara sahip olduğunu tahmin edebiliyordum. Tesisin, kulübün seviyesi ve değerleriyle örtüşen donanıma sahip olduğunu düşünüyorum” diye görüş belirtti.