SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe yeni teknik direktörünü buldu. Sarı-lacivertli ekipte, Aykut Kocaman döneminden sonra Ersun Yanal dönemi başladı.

Geçen sezon Eskişehirspor’u çalıştıran ve kariyerinde A Milli Takım Teknik Direktörlüğü de bulunan Ersun Yanal, Fenerbahçe ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Yanal, bir sezonluk sözleşme karşılığında 1,5 milyon Dolar alacak.

Sarı-lacivertli ekip, KAP’a yaptığı açıklamada anlaşmayı böyle duyurdu:

“Profesyonel Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü konusunda K. Ersun Yanal ile 1 yıllık (2013-2014 futbol sezonu sonuna kadar) sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme çerçevesinde ödenecek sezonluk ücret 1.500.000 Dolar’dır.”

YANAL’DAN İLK AÇIKLAMA

F.Bahçe’nin yeni teknik direktörü Ersun Yanal, resmi sitesi üzerinden taraftarlara mesaj gönderdi.

İşte Yanal’ın taraftarlara ilk mesajı:

“Bugün itibariyle Fenerbahçe Spor Kulübü’nün teknik direktörlüğü için resmi adımı atmış bulunmaktayım. Sayın Başkanımızın ve Sayın Yönetim Kurulu’nun, ülkemizin bu büyük değerini, tarafıma emanet etmesi mesleki hayatım adına onur verici…

Bu adımın, camiamıza ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum. Taraftarlarımız, çok zor günlerde yüksek dayanışmanın ve yürekliliğin destanını yazdı; önümüzdeki süreçte de onların desteği, kuşkusuz, en büyük gücümüz olmaya devam edecektir.

2013-2014 sezonunda oynayacağımız futbol, taraftarımıza keyif ve gurur verecek; sarı lacivert renklere taraftar olmayanların da alkışlayacağı güzellikte olacaktır. Futbol kamuoyunun özellikle bilmesini istiyorum ki, Fenerbahçe için koşullar zor olsa da hep birlikte aşamayacağımız hiçbir şey yoktur.

Şampiyonluk yolunda, yolumuz açık olsun. Görüşmelerimiz sırasında gösterilen destek ve anlayışa, Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’a, yöneticilerimize, taraftarlarımıza teşekkür ederim.”

Yayınlanma Tarihi:14:04,