SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor aradığı golcüyü sonunda buldu: Michael Eneramo… 2.5 yıldır Sivas'ta başarıyla forma giyen ancak sözleşmesi sona erdiği için serbest kalan 27 yaşındaki golcü oyuncu ile ilgilenen bordo-mavililer sonunda mutlu sona ulaştı. Başta Bursa olmak üzere çok sayıda takımın ilgilendiği Nijeryalı yıldızdan biraz zaman isteyen Trabzon Yönetimi sonunda kararını verdi ve teklifini yaptı.

AKÇAY BÖYLE İSTEDİ

Gekas’tan istediği yüksek yıllık ücret nedeniyle vazgeçen bordo-mavililer hem yaşı daha genç olduğu için hem de güçlü yapısı nedeniyle Eneramo'ya yöneldi. Tabi bunda teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'ın verdiği raporun da etkisi büyük.

Sivas’ta forma giydiği sürede yıllık 1 milyon euro kazanan Eneramo'ya tabii ki bundan çok daha iyi bir teklif yapıldı. Bonservisi elinde olduğu için imza parası da alacak olan 27'lik yıldıza ödenecek rakam henüz açıklanmadı.

YABANCI SIKINTISI SÜRÜYOR

Taraflar büyük ölçüde anlaşmaya varırken, resmi açıklamanın en kısa zamanda yapılması bekleniyor. Yabancı bolluğu nedeniyle topa basan yönetim, TFF'nin vereceği yabancı kararını beklemeyecek…