SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Potaya yıldız yağacak

23 yıl sonra şampiyonluğa ulaşanG.Saray basketbola büyük yatırım yapacak. Arroyo, Planinic, Spanoulis, Maric, Davis ve Wallace ile görüşülüyor.

Güncellenme: 08:23, 28/06/2013
Potaya yıldız yağacak

Cimbom potada büyük oynuyor… Uzun süren şampiyonluk özlemini dindiren G.Saray gözünü transfere çevirdi. Coach Ergin Ataman'ın belirlediği listede guard pozisyonu için takımın yıldızı Carlos Arroyo ile görüşmeler başladı. Porto Rikolu guard ile birlikte Kazan'ın 2.01'lik guardı Zoran Planinic için de temaslar start aldı. Ataman, Olympiakos'u 2 sezondur şampiyonluğa taşıyan Spanoulis'i ise alma şanslarını ‘yüzde 20' olarak değerlendirdi.

Chuck Davis listede

G.Saray ‘4 numara' pozisyonu için de adaylarını belirledi. İyi teklif gelmesi halinden Macvan'ı satmayı planlayan Ataman, final serisinde kendilerine ciddi sorun çıkaran Banvitli Chuck Davis'i ilk sıraya aldı. Diğer aday Barcelona'nın yıldızı CJ Wallace. Sarı-kırmızılılar, basketbolu bırakan Boniface N'Dong'un yerine ise ilk isim olarak Aleks Maric'i belirledi. 2.11 boyunda, 125 kiloluk oyuncu pota altında büyük bir güç.