SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un yeni transferi Batuhan Karadeniz, antrenmanda gazetecilere yaptığı açıklamada iyi arkadaşlığı olan bir takıma geldiğini söyledi.

Takımda iyi ve karakterli futbolcuların bulunduğunu belirten Karadeniz, “Buraya geldiğim için çok mutluyum. Yanlış bir karar vermediğimi gördüm. Sevinçliyiz, çalışıyoruz, hazırlanıyoruz. Daha iyi olacağız inşallah. Karakterimizin yanında daha iyi performansı etkileyip, daha iyi bir sahada, daha iyi bir Trabzonspor yapmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

Karadeniz, bir gazetecinin Trabzonspor’da, Beşiktaş’dan daha fazla taraftar baskısı olacağı değerlendirmesine yönelik, “Her zaman her takım kazanmak istiyor. Oynadığımız takımlarda da her zaman kazanmak istemiştik. Yeri geldi taraftar az oldu. Önemli değil. Trabzonspor’un büyük taraftarına gereken değeri biz vereceğiz, gereken değeri onlar da bize verecek. Sahada onların istediklerini yaptığımız sürece saha dışında herhangi bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum” diye konuştu.

“TRABZONSPOR İÇİN SAVAŞMAYA GELDİM”

Karadeniz, bir gazetecinin spor otoritelerinin Batuhan’ın son şansının Trabzonspor olduğuna yönelik söylemlerinin bulunduğu sorusuna ise şu şekilde cevap verdi: “8 yıldır bu ligde oynuyorum. Her gittiğim yerde ‘son şansı’ dediler. Bakacağız, göreceğiz. Başka bir şey demiyorum. Ben Trabzonspor’a oynamaya geldim. Başarılı olmaya geldim. Trabzonspor için savaşmaya geldim. Sahada elimizden gelen her şeyi yapacağız inşallah.”

Karadeniz, UEFA’nın Beşiktaş ve Fenerbahçe için verdiği kararların kendisini üzüp, üzmediğine yönelik sorusu üzerine “Üzüntü veriyor açıkçası. Ama yapılan şeyler var demek ki ceza alıyorlar. Yapılan bir şey olmasaydı ceza almazlardı. Üzülüyoruz ama hakkın, adaletin yerini bulmasına sevinen arkadaşlarımız vardır” ifadelerini kullandı.

Genç futbolcu Karadeniz, sözleşmesinde 15 gol atma şartının bulunduğu iddialarına yönelik, “Tamamen Ünal hoca ile başkanımızla ilgili bir sözleşme. Ben imzalarken, sözleşmeyi okumadım bile. Herhangi bir maddi ve manevi bir pazarlık olmadı. Ünal hoca ile geldik, el sıkıştık. Oynadığım hiç bir kulüple para konuşmayı sevmedim. Özellikle Trabzon benim memleketim. Bu nedenle hiç bir para mevzusu geçmedi” diye konuştu.