SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın Arjantinli gol makinesi Lionel Messi’nin avukatı Angel Juarez, Goal’e konuştu.

Yıldız oyuncu ve babası, vergi kaçırdıkları gerekçesiyle 17. Eylül’de mahkemeye çağırıldılar. İspanyol vergi dairesi, yıldız oyuncunun 2006-2009 yılları arasında gelirinde yanlış bilgilendirme yaparak 4 milyon avrodan fazla parayı gelir olarak göstermediğini ortaya çıkardı.

Goal’e açıklamalarda bulunan Avukat Juarez, “Messi hakkında çıkan hikayelerde kimse bizimle konuşmadı. Kimse bizim onayımızı almadı. Bu bilgileri kimse onaylayamaz. Müvekkilim hakkında soracağınız hiçbir soruya şu an yorum yapamam, ama onun masum olduğuna inanıyoruz. Bu bizim değişmez noktamız.” diye konuştu.

Kısa vadede bir gelişme olmasının zor olduğunu da ifade eden Juarez, “Son olarak iki ay sonra mahkemeye çağırıldık. Bu süreç içerisinde yeni bir gelişme olacağını sanmıyorum. Mahkemeye kalmadan olayları çözüme ulaştırabiliriz. Bu da olasılıklardan biri.” dedi.

17. Eylül aynı zamanda Şampiyonlar Ligi’nin başlangıç tarihi olduğu için Arjantinli yıldız, muhtemelen mahkeme tarihini erteletecek veya sorunu erken çözmek için alternatif yollar arayacak.

(Goal)