SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adalı’dan ‘Feda’

UEFA'nın vermiş olduğu cezanın ardında tahkime gidecek olan Beşiktaş'ta Serdal Adalı'nın 'Benim ceza almam önemli değil, kulüp aklansın yeter.' sözleri fedakarlık olarak algılandı.

Güncellenme: 08:26, 28/06/2013
Adalı’dan ‘Feda’

Beşiktaş tarihindeki en önemli davalarından biri için güç birliğine gidiyor… Kulüp binasının aksine, Divan Kurulu'nun bulunduğu eski kulüp binasında dün gerçekleşen ve 3 saat süren bir toplantı gerçekleşti. Başkan Fikret Orman, Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu, Tahkim Kurulu'na yapılacak savunmayı görüştü. Taraf avukatlarının da iştirak ettiği toplantıdan UEFA Tahkim Kurulu'nda ‘ortak savunma' yapma kararı çıktı.

‘Kulüp aklansın yeter'

Yapılan görüş alışverişi sırasında İBB ile oynanan Türkiye Kupası finalini manipüle etmekle suçlanan Serdal Adalı'nın, “Benim ceza alıp almamam önemli değil çünkü benim için rahat. Önemli olan kulübün ceza almaması. Bu yüzden bütün gücümüzle çalışmalıyız” dediği öğrenildi. Adalı'nın bu sözleri, geçtiğimiz gün yönetim kurulu toplantısında görüşülen, “Hataları eski yönetim yaptı. Kulübü cezalandırıp mevcut yönetimi ateş atmayın” görüşünün dünkü buluşmada da öne çıktığına işaret olarak yorumlandı. Toplantıda ayrıca İsviçre'de bulunan avukatlarla da telekonferans yöntemiyle uzun süre görüşüldü ve UEFA'nın soracağı sorular tartışıldı.

Ersoy ÖZDEM/AMK