SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım’dan flaş karar!

UEFA Disiplin Kurulu’ndan gelen ceza sonrasında üzerindeki baskı büyüyen Fenerbahçe Başkanı, basın toplantısında Olağanüstü Genel Kurul kararını açıklayıp muhalefete meydan okuyacak.

Güncellenme: 08:52, 27/06/2013
Yıldırım’dan flaş karar!

Önce eski Fenerbahçe yöneticisi Recep Özcan'ın 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı dava ile yöneticiliği askıya alınan, daha sonrasında ise UEFA'dan gelen cezayla sarsılan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bugün medyanın karşısına çıkıyor. Saat 15.00'te basın toplantısı düzenleyecek olan Yıldırım'ın, son dönemde üzerinde giderek artan baskıya sürpriz bir kararı açıklayarak cevap verecek.

ADAY OLACAK

Bir daha başkanlık yapamaz iddialarına karşılık sinirlenen Fenerbahçe Başkanı'nın en önemi açıklaması Olağanüstü Genel Kurul'a gitme kararı olacak. Bu kararın hemen ardından seçimde bir kez daha aday olacağını da duyuracak olan Yıldırım, bu yolla hem camiadan güvenoyu alacak hem de koltuğunda gözü olan muhalefete meydan okuyacak. Bu kararıyla taraftarlarına da “UEFA'dan bana ceza gelmeyecek” mesajı vermek isteyen sarı-lacivertlilerin patronu, seçimden bir kez daha başkan çıkarsa yeniden güç toplamış olacak. 1998'den bu yana Fenerbahçe'de başkanlı oturan Yıldırım, bu sürede futbolda 5 kez Süper Lig kupası kaldırdı.