SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfer döneminde Günay Güvenç ve Gökhan Töre'yi kadroya katan Beşiktaş, takımın başına ise Slaven Bilic'i getirdi. Tüm bu yapılanmanın sorumlusu olan futbol direktörü Önder Özen, yeni dönemi ve yeni Beşiktaş'ı yakın çevresine değerlendirdi. Taraftarları heyecanlandıracak açıklamalarda bulunan Özen, yeni sezonda genç futbolcuların ilk 11 önceliği olacağını belirterek şunları söyledi:

“Oğuzhan Özyakup çok önemli bir oyuncu olacak. Gökhan Töre de öyle. Takımdaki ilk tercihler her zaman onlardan yana kullanılacak. Ne Oğuzhan'ı yediririm ne de Gökhan'ı. Takımdaki yerli iskeleti gayet iyi…”

‘BİR BREZİLYALI’YI REDDETTİM’

“Yabancı transferini de Bilic ile konuşacağız. Bizim elimizde önemli isimler var. Onun düşündükleri de önemli. Gökhan'ın mevkisine bir de Brezilyalı düşünülüyordu. Bunu reddettim. Gökhan'ın olduğu yerde Gökhan oynar, oynayacaktır da…”

‘BURAYA ÇALIŞMAYA GELDİK’

“Gençbir takımız. Beşiktaş camiasında benimsendiğimi hissediyorum. Takımın profiline yakıştığım söyleniyor. Umarım gerçekten böyle olur. Bilic'in de gelmesiyle iyice sempatik bir takım olduk. Beşiktaş'a arkadaş hatırına gelmedim. Buraya, çalışmaya, başarmaya geldim. Bilic'in egosunu incitmeden birlikte uyum içinde çalışacağız. Bu takım takır takır oynayacak ve başaracak.”

Yayınlanma Tarihi:08:54,