SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın yabancı transfer politikası son bir ay içinde sürekli bir dalgalanma gösterdi.

TFF’nin 6+0+4 kararı sonrasında sarı kırmızılılar kontenjan kısıtlaması nedeniyle bazı oyuncuların transferini beklemeye aldı. Bu arada kadrodaki mevcut yabancı sayısının Aurelien Chedjou’nun transferi sonrasında 10’a ulaşması sarı kırmızılıları yine açmaza soktu. Eldeki yabancılar içinde kim gönderilecek sorusu öne çıktı.

Geçen yıl Mersin İdmanyurdu’nda kiralık oynayan Juan Emmanuel Culio yine gönderileceklerin başında geliyor ancak transferi düşünülen oyuncu sayısı en az iki ya da üç. Bu yüzden kiralık olarak gönderilmesi düşünülen Amrabat’ın durumu tartışılmaya başlanmıştı. Üstelik Başkan Ünal Aysal’ın, “Amrabat’ı kiralık verebiliriz” açıklaması dikkatleri Faslı yıldıza çevirdi.

Geçen yıl Kayserispor’dan uzun uğraşlar sonucu transfer edilen Amrabat’ın kolayca gözden çıkarılmasına teknik direktör Fatih Terim izin vermedi. Tecrübeli teknik adam son hazırladığı raporda Amrabat’ın kadroda tutulması gerektiğini ve gelecek sezonun planlarında yer aldığını bildirdiği öğrenildi. Terim’in oyuncusu ile konuşarak “Sen kafanı rahat tut. Gelecek sezon da bizimlesin” dediği öğrenildi.

FARFAN’DAN BAŞKASI YALAN

G.Saray Başkanı Ünal Aysal son günlerde olağanüstü seçim nedeni ile transfer ile ilgili birçok açıklamada bulunmuş ve yeni oyuncuların hazırlık kampına katılacağı müjdesinri vermişti. Ancak sarı kırmızılı kulüp Chedjou ve Sivasspor’dan bonservis bedelsiz transfer edilen Erman Kılıç dışında transferde fazla yol alamadı.

Melo’nun transferinde vazgeçme noktasına gelinirken, Gökhan İnler, Kerim Frei ve Carlinhos, Nany transferleri ise stop etti. Bu arada Shalke’nin Perulu kanat oyuncusu Jefferson Farfan’ın transferinde önemli yol alındı. Farfan ile kesin anlaşma sağlayan sarı kırmızılılar, Shalke kulubü ile bonsevisin ödeme koşulları ve süresi için görüşmelerini sürdürüyor. Farfan’ın transferinin kısa bir süre içinde olumlu sonuçlanması bekleniyor.