SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cimbom vitesi 5’e taktı!

Yabancı sınırı için Federasyon’a baskı sürüyor, Galatasaray transferde dört koldan saldırıyor. Farfan&Wellington geliyor, devamı bekleniyor.

Güncellenme: 08:58, 27/06/2013
Cimbom vitesi 5’e taktı!

UEFA'NIN Fenerbahçe ve Beşiktaş'a verdiği cezalarla ilgilenmeyen Aslan, TFF'nin yabancı kontenjanında geri adım atmasını bekliyor. AB pasaportlulara özgürlük isteyen Cimbom, 6+0+4 şeklindeki kararın değişmesi için TFF'yi baskı altına alıyor.

Lincoln&Ernst meselesi

Ve transferde somut adımlar atılıyor. Jefferson Farfan için iki yönetici Almanya'ya gitti ve Gelsenkirchen'de Schalke'den idarecilerle bir araya geldi. Aslan 6 önerdi, Almanlar 9 istedi. İki kulüp orta yolda buluşacak ama geçmişteki Lincoln&GS ve Ernst&BJK transferleri süreci uzatıyor. Çünkü Schalke, Lincoln ve Ernst'in parasını zamanında alamadı ve Galatasaray'dan Farfan için söz istiyor.

Favori Wellington

Cimbom ön libero transferinde de kararını verdi: Wellington! Juventus'un 5 milyon euro çektiği Melo, 3.5 milyon eurodan 4 yıllık sözleşme talep etti. Sao Paulo'nun 9 milyon euro değer biçtiği Wellington ise 2 milyon euroya ‘Evet' dedi. İki sambacının maç başı ücretlerle birlikte 4 yıllık maliyeti arasında ciddi fark var. Fatih Terim de Melo'dan 8 yaş ufak Wellington'u istiyor. Sau Paulo indirime zorlanıyor.

Peru AMK okuyor

Sadece Türk basını değil Perulular da Farfan'ın Cimbom'a transferi ile ilgili gelişme-leri AMK'dan takip ediyor.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK