SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, 2013-2014 futbol sezonu hazırlıklarını sürdürüyor.

Mehmet Ali Yılmaz Tesileri’nde dün akşam yaptığı antrenmanla yeni sezonun hazırlıklarına başlayan bordo-mavililer, bu sabah da teknik direktör Mustafa Akçay yönetiminde bir antrenman gerçekleştirdi.

Antrenmana 12 futbolcu katıldı, diğer futbolcular Yıldızlı Güven Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti. Bordo-mavilier, ilk 15 dakikası basın mensuplarına açık olan antrenmanda kondisyona yönelik bir çalışma yaptılar.

Teknik direktör Mustafa Akçay, futbolculara hitaben yaptığı konuşmada, son 2 sezonda iyi bir izlenim ortaya koyamadıklarını belirterek, “Ancak bu durumdan siz sorumlu değilsiniz. Büyük bir yolculuğa çıkacağız. Bu yolda hep beraber elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

Aidiyet duygusu olanlarla yollarına devam edeceklerini ifade eden Akçay, “Aidiyet duygusu olanlar bizimle kalacak, olmayanlar zaten aramızda olmayacak. Bilimsel çalışmalara önem vereceğiz. Bilimi ön plana çıkarmaya çalışacağız. Gerekirse günde 3 antrenman yapacağız. Buna hazırlıklı olun” diye konuştu.

Herkese güvendiğini de vurgulayan Akçay, “Benim için hepiniz çok değerlisiniz. Kendisini takıma veren oyunculara ihtiyacımız olacak. Hep birlikte bu takımı daha iyi noktalara getirmek için çalışacağız. Yorulacaksınız, yorulacağız ama her şey takımın başarısı için olacak” ifadelerini kullandı.

Bordo-mavililer, bu akşam yapacağı antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek, yarın akşam da 14 günlük kamp çalışması için Isparta Davraz’a gidecek.

Yayınlanma Tarihi:12:24,