SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, “UEFA, kulübümüze kendi kuralları içinde bir karar verdi. Buna gerekli yerlerde itiraz edeceğiz. Ta ki neticesi sonuçlanıncaya kadar kulübümüzün başkanı Aziz Yıldırım’dır. Gereken itiraz yapılacak. En önemli husus, bunlar kesinleştikten sonra Fenerbahçe tüzüğü ne gerektiriyorsa yapılır” dedi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay,  UEFA Disiplin Kurulu’nun Fenerbahçe’ye 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası  vermesine ilişkin, “UEFA, kulübümüze kendi kuralları içinde bir karar verdi. Buna  gerekli yerlerde itiraz edeceğiz. Ta ki neticesi sonuçlanasıya kadar kulübümüzün  başkanı Aziz Yıldırım’dır. Gereken itiraz yapılacak. En önemli husus, bunlar  kesinleştikten sonra Fenerbahçe tüzüğü ne gerektiriyorsa yapılır” dedi.

Günay, AA muhabirine, UEFA Disiplin Kurulu’nun ve İstanbul Anadolu 5.  Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararlarını değerlendirdi.

Aziz Yıldırım hakkında verilen tedbir kararının hukuki açıdan çarpık  bir karar olduğunu savunan Günay, “Yani kulüp başkanının, başkanlığıyla ilgili  veya üyeliğini dondurmakla ilgili verilecek bir tedbir kararına gerek duyulsaydı,  bunu ağır ceza mahkemesi yapardı. Ağır ceza mahkemesi, böyle bir karar  vermemişken, asliye hukuk mahkemesinin neye ihtiyaç duyararak bu kararı vermesini  anlamak mümkün değildir” diye konuştu.

“Öyle ümit ediyorum ki bu karar, yargıda düzeltilir” diyen Günay,  sözlerini şöyle tamamladı: “Ancak UEFA’dan hak mahrumiyeti cezası gelirse, Türkiye’de buna  karşılık yapacak bir işlem kalmaz. UEFA, kulübümüze kendi kuralları içinde bir  karar verdi. Buna gerekli yerlerde itiraz edeceğiz. Ta ki neticesi sonuçlanasıya  kadar kulübümüzün başkanı Aziz Yıldırım’dır. Gereken itiraz yapılacak. En önemli  husus, bunlar kesinleştikten sonra Fenerbahçe tüzüğü ne gerektiriyorsa yapılır.”