SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, basketbol kariyerini Türkiye’de noktalamak istediğini ancak bunun ne zaman olacağını şimdilik kendisinin de bilmediğini bildirdi.

Çeşme’deki 4. Hido basketbol yetenek kampında minik basketbolcularla biraraya gelen Hidayet Türkoğlu, yaptığı açıklamada, yıllardır düzenledikleri ve değer verdikleri kamplarda gençlerin basketbola ilgisini artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Çok ciddi bir ekibin görev yaptığını kaydeden Türkoğlu, “Kampı geleneksel olarak yapmayı düşünüyoruz. Katılanlar güzel vakit geçiriyor, bunun yanında güzel şeyler de öğreniyor. Onlara az da olsa bir faydamız dokunursa bizi mutlu eder. Amacımız Türk sporuna yardımcı olabilmek ve yeni isimler kazandırabilmek” dedi.

Hidayet Türkoğlu, bu çalışmaları yurt geneline yaymak istediklerini mevcut kapasiteleriyle 5-6 şehirde çalışabilecek duruma geldiklerini söyledi.

KARİYER

Daha önceki konuşmalarında söylediği gibi kariyerini Türkiye’de noktalamak istediğini kaydeden Hidayet Türkoğlu, şöyle konuştu:

“Gerek milli takım düzeyinde gerekse ABD’deki Türkler’in desteğini hissettim. Onlara teşekkür etmek istiyorum Kariyerimi Türkiye’de noktalamak istiyorum ama bu ne zaman olur, onu bilmiyorum. ABD’deki süreç devam ediyor,1 sene daha kontratım var. Onu bekliyoruz şu an. Gidişata göre ben de kendime göre bir program yapmaya çalışıyorum. Bu bir süreç, şu anda fazla düşünmemeye çalışıyorum. Temmuz sonuna doğru bazı şeyler daha netleşecektir. O zaman daha doğru bilgiler sunabilirm.”

MİLLİ TAKIM

Hidayet Türkoğlu, her zaman gençlerin yolunun açılmasını savunduğunu belirterek, milli formayı şimdiye kadar 300’ün üzerinde şerefli ve onurlu bir şekilde taşıdığını söyledi. Son 4 yıldır takım kaptanı olduğunu hatırlatan Türkoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu konuda da netleşmiş bir şey yok. Ben mili formayı hiçbir şeye değişmem. Manevi bir şekilde ve gururla taşıdığımız bir forma. Hidayet Türkoğlu olduysam, milli formayı giydikten sonra Hidayet Türkoğlu oldum ve Türk halkı beni belli noktalara getirdi. A Milli Formayı giyebildiğim takdirde, en şerefli şekilde giymeye devam edeceğim.”

LEENA BEBEK BÜYÜYOR

Nisan ayı içinde ikinci kez baba olan Hidayet Türkoğlu, Ela’dan sonra ikinci çocukları Leena’nın doğumu nedeniyle eşi Banu Türkoğlu ile Allah’a şükrettiklerini söyledi. Hidayet Türkoğlu, Ela’nın 4 yaşına geldiğini ifade ederek, “Onlar cumartesi günü buraya gelecekler. Ela 4 yaşında oldu. 4 seneden sonra tekrar çocuk sahibi olmak çok güzel. Anne baba olmak isteyen herkese Allah nasip etsin” dedi.

4. HIDO BASKETBALL TALENT CAMP

Çeşme Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdüren 4. Hido basketbol yetenek kampına 1997-2004 doğumlu çocuklar katılıyor. Yaş ve antrenman düzeylerine göre gruplara ayrılan sporcular, günde çift antrenman yapıyor. Kamp koordinatörü Gökmen Ertem, teknik koordinatör İhsan Bayülken, antrenörler Murat Aşkın, Cenk Uçar, Kadir Dağ, Ali Cem Alnıaçık ve Alihan Dağdelen, kondisyoner Kaan Dağlı ve doktor Mehmet Berkant Adalı sporculara eşlik ediyor. Kamp, ödüllü yarışmalar ve maçlarla tamamlanacak.