SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor'un çiçeği burnunda başkanı Mesut Hoşcan, AMK'ya konuştu. Halil Ünal'ı devirip koltuğa oturan Hoşcan, geçmiş dönemle ve borçlarla ilgili açıklamalar yaptı. Es-Es'in patronu, “Genel kurulda üyeler, güvendiği için bizi seçti. Bağımsız bir denetleme heyeti ile anlaşma aşamasındayız. Harcanan her kuruşun hesabını soracağız. En ince ayrıntısına kadar araştırma yapılacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Eskişehirspor sahipsiz değil ve kulübün menfaatleri her şeyden önce gelir” ifadesini kullandı.

SAĞLAM’DA SORUN YOK

Merak edilen teknik direktör konusunu yorumlayan Hoşcan, “Ertuğrul Sağlam ile ilgili sorun yok. Ersun Yanal ile yollarımızı ayırdık. İmzalar atılacak” diye konuştu.

Transfer konusunda bilgi veren başkan, henüz bütçe belirlemediklerini vurguladı. ‘Hedef sürekli Avrupa' Kırmızı-siyahlı kulübün patronu, “Hedefimiz sürekli Avrupa'ya giden ve ligde şampiyonluğu kovalayan bir ekip durumuna gelmek. Bunu başaracak bir kadro kuracağız. En iyilerini alacağız. Fakat önce hoca konusunun çözülmesi gerekiyor. Kısa zamanda hepsini bir bir halledeceğiz” açıklamasını yaptı.

‘YILDIZLARIMIZI TUTACAĞIZ’

Mesut Hoşcan, iç transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Pek çok kulüp tarafından istenen Veysel Sarı, Erkan Zengin ve Kamara'nın durumuyla alakalı konuşan Eskişehirspor'un başkanı, “Yıldızlarımızı tutacağız. Hedeflere ulaşmak için mevcut kadroyu korumak gerekiyor. Biz de bu doğrultuda hareket edeceğiz” diye konuştu. Hoşcan, dış transferde ise yerinde ve nokta takviyeler yapıp, fazla açılmayacaklarını vurguladı.

Safa Can KONUKSEVER / AMK

Yayınlanma Tarihi:15:27,