SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’nin Newcastle kentindeki Kraliçe Elizabeth Hastanesi’nde tedavisine devam edilen milli atlet Binnaz Uslu’nun sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Ergüder Uzun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “İlaçları azaltarak uyandırdılar, fazla kıpırdanma olduğu için yeniden uyuttular. Hatta antrenörü Yahya hoca, dün ‘Kızım nasılsın, beni duyuyosan gözlerini aç’ dediği zaman gözlerini açtı kapadı. Makineye bağlı kablolar ve cihazlar yerinden oynamasın diye tekrar uyuttular” diye konuştu.

Binnaz Uslu’nun 24 saat gözetim altında tutulduğunu belirten Uzun, başında nöbet tutan hemşirelerden birinin, kendisine milli atletin durumunun önceki güne göre çok daha iyi olduğunu söylediğini kaydetti.

Uzun, 28 yaşındaki atletin ne zaman uyandırılmasının planlandığıyla ilgili soru üzerine ise şöyle konuştu:

“Dün hastaneye gittiğimde doktorlarını Türkiye’den birkaç profesörle görüştürmek istedim. ENKA Spor Kulübü’nün doktoruyla görüştürmek istedim. Asla görüşmeyeceklerini, Binnaz’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi almak için 150’den fazla telefon aldıklarını ve bu durumdan çok rahatsız olduklarını ilettiler. Büyükelçilikten teyit edilen doktorlarla iletişime geçebileceklerini söylediler. Ben de büyükelçilikle ve Türkiye ile görüştüm. Türkiye’den büyükelçiliğe resmi doktorların isimleri gönderildi. Bugün de sanırım doktorlarla irtibata geçerler.”

Ergüder Uzun, Binnaz Uslu’nun, antrenörü Yahya Sevüktekin’in, doktorlara danışmadan verdiği serum nedeniyle rahatsızlandığına ilişkin iddialarla ilgili olarak da “Onu biz bilemeyiz. Yönetici olarak benim bilmem mümkün değil. Zannetmiyorum böyle bir şey olacağını, doktor kontrolü olmadan bir antrenör nasıl serum verecek? Koldan mı verecek, bacaktan mı verecek onu bilemez ki? Öyle bir şey olacağını sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan vekili Uzun, vize ve pasaport işlemleri tamamlanan milli atletin ablasının da bugün akşam saatlerinde İngiltere’de olmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:10:55,