SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wimbledon Tenis Turnuvası’nda, tek kadınlarda 2 numaralı seri başı Victoria Azarenka ile tek erkeklerde ilk turda Rafael Nadal’ı eleyen Belçikalı Steve Darcis, sakatlıkları nedeniyle turnuvadan çekildi.

Merkez Kort’ta İtalyan Flavia Pennetta karşısında ikinci tur maçına çıkacak olan Azarenka’nın sakatlığı nedeniyle turnuvadan çekildiği mücadelenin başlamasına dakikalar kala yapılan anonsla duyuruldu.

Portekizli Maria Joao Koehler’i 2-0 yendiği ilk tur maçının ikinci setinde sakatlık geçiren Azarenka, doktoru tarafından dizine yapılan müdahalenin ardından karşılaşmaya devam etmişti.

Wimbledon’da son iki yıldır yarı final oynayan Azarenka, bu yıl Avustralya Açık’ta şampiyonluk sevinci yaşarken, Fransa Açık’ta ise yarı finalde elenmişti.

Pazartesi günü 1 numaralı kortta oynanan maçta, 5 numaralı seri başı İspanyol Rafael Nadal’ı 3-0 yenerek dikkatleri üzerine çeken Belçikalı Steve Darcis de turnuvadan çekildiği açıklayan bir diğer sporcu oldu.

Bu arada, dünya klasmanında 135. sırada yer alan Darcis’in, omzundaki sakatlık nedeniyle turnuvaya devam edemeyeceği açıklandı.