SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut’ta mutlu son

Kadrodaki yabancı sayısını bir türlü azaltamadığı için yerli yıldızlara yönelen Trabzonspor, Batuhan Karadeniz’den sonra ligin en başarılı stoperlerinden Aykut Demir’in de işini bitirdi.

Güncellenme: 08:35, 26/06/2013
Aykut’ta mutlu son

Trabzonspor Yönetimi, kısıtlı imkanlara rağmen taraftarlarını mutlu etmek için çırpınıyor. Bordo-mavililer, gelecek sezon şampiyonluk mücadelesi verecek bir kadro kurmak istiyor. Bunun yolu da elbette transferden geçiyor. Ancak 12 yabancıya sahip Karadeniz ekibi, bir türlü bu sayıyı azaltamıyor. Yönetim de bu sebeple tüm planlarını yerli yıldızlar üzerinden yapıyor. Trabzon'un ilk transferi, Batuhan Karadeniz olmuştu. Yeteneklerine rağmen futbolundan çok sorunlarıyla gündeme gelen Batuhan ile tamamen kulübün çıkarlarına uygun bir sözleşme imzalandı. Fırtına'da ikinci takviye ise savunma hattına yapıldı.

CAVCAV’I İKNA ETTİLER

Hollanda'da doğup büyümesine rağmen aslen Trabzonlu olan ve 2009'dan beri Gençlerbirliği forması giyen Aykut Demir'le 1-2 gün içinde sözleşme imzalanması bekleniyor. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ı da Aykut‘u satması konusunda ikna ettiği belirtiliyor. Bir süredir Trabzon'da tatil yapan Aykut'un memleketinin takımına sıcak baktığı zaten biliniyordu. Başkent ekibi de nihayet ikna olunca, bu transferin önünde hiçbir engel kalmadı. Öte yandan bordo-mavililerin, 24 yaşındaki stoper için G.Birliği'ne paranın yanında 1 veya 2 oyuncu da gönderebileceği öğrenildi.