SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2010-2011 sezonunda Samet Aybaba'nın yerine Bucaspor'un başına geçen teknik direktör Sait Karafırtınalar, İzmir ekibine resmen çağ atlattı. Yeni Asır'ın haberine göre, Karafırtınlar, futbolcu fabrikası olan Bucaspor'da görev aldığı 2.5 yılda 17 oyuncu vitrine çıkarırken tam 25 oyuncuyu da milli takımın değişik kategorilerine gönderdi. Özellikle altyapıya önem veren Sait Karafırtınalar, birçok yıldız oyuncu yarattı. Örneğin F.Bahçeli Salih Uçan, Trabzon'da forma giyen Jebrin ve Emre Güral, Sivasspor'un golcüsü Abdulkadir Özgen, G.Saray'ın vazgeçilmezi olan Taylan Antalyalı, Beşiktaş'ın almak istediği Alpaslan Erdem ve bunlar gibi nicelerini Türk futboluna armağan etti Sait Karafırtınalar.

KASAYI DOLDURDU

Bucaspor Yönetimi, Sait Karafırtınalar sayesinde kasasını doldurdu. Torric Jebrin ve Emre Güral'ı 2.1 milyon TL'ye Trabzonspor'a veren sarı-lacivertli ekip, Abdulkadir Özgen'i 1.3 milyon TL Sivasspor'a, Kamil Ahmet'i 500 bin TL'ye Kayserispor'a, Salih Uçan'ı da 3 milyon 250 bin TL'ye F.Bahçe'ye satan Bucaspor bu transferlerden yaklaşık 7 milyon 150 bin TL gelir elde etti.

DAHA NE YAPSIN!

Bucaspor’a giderayak son kıyağını yapan Karafırtınalar, Alpaslan Erdem, Taylan Antalyalı, Ömer ve Umut'u son dönemde vitrine çıkardı. Bu oyunculardan da gelir elde etmek isteyen Bucaspor, 4 futbolcunun bonservisini toplam 12.5 milyon TL olarak belirledi.