SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslan, Gökhan İnler ile her konuda anlaştı. Ancak Napoli 17 milyon euroya aldığı oyuncusunu elden ucuza çıkarmaya yanaşmıyor. G.Saray ise bastırıyor.

Sarı-kırmızılılarda orta saha denince varsa yoksa Gökhan İnler… Alper Potuk'u F.Bahçe'ye kaptırdıktan sonra bu bölgeye yerli bir yıldız almak isteyen Cimbom, uzun süredir Gökhan İnler'in peşine düşmüştü. Ancak Napoli'nin ‘ketum' tavırları üzerine Aslan ‘ölü taklidi' yapmaya başlamıştı. İtalyan ekibinin yeni teknik direktörü Rafael Benitez'in as kadroda düşünmediği Gökhan İnler de Napoli'den ayrılmaya sıcak bakıyor. Bu gelişmeler üzerine Cimbom ilk olarak Gökhan İnler ile konuştu ve her konuda anlaşmaya vardı. Futbolcu ile anlaşmaya varan Aslan şimdi tüm gücüyle Napoli'yi ikna etmek için uğraşıyor.

İTALYANLAR 10’A KADAR DÜŞTÜLER

Cimbom, Napoli'ye 8 milyon euroluk bir teklif sundu. Napoli ise 2 sezon önce Udinese'den 17 milyon euro karşılığı transfer ettiği oyuncu için bu rakamı dinlemiyor bile. İtalyan temsilcisinin yoğun pazarlıkların ardından bonservis bedelini 10 milyon euroya kadar indirdiği öğrenildi. Cimbom, bu parayı 2.5 milyon euroluk dilimlerle 4 senede ödemeyi kabul edebileceğini Napoli'ye iletti ve cevabı beklemeye koyuldu. ancak yönetim hala ikilemde. Çünkü Gökhan ile takımın iki sezondur şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Melo'nun aralarında yaş farkı sadece 1. Melo'nun bonservisi 6 milyon euro civarında.

Egehan ŞENGÜL/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:42,