SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya’nın yıldız ismi Gerard Pique, Konfederasyon Kupası yarı finalinde karşılaşacakları İtalya maçına odaklandıklarını belirtti.

Nijerya’yı 3-0 yenmelerinin ardından grubu birinci sıra da bitiren İspanya yarı finalde A grubunu ikinci sırada bitiren İtalya ile karşılaşacak.

26 yaşındaki oyuncu maçın ardından verdiği demeçte; “Olası final ile ilgili konuşmayalım. Bu 2009’daki Konfederasyon Kupası’nda başımıza gelmişti. Favoriydik ve yarı finalde ABD’ye kaybetmiştik. Şimdi önümüzdeki maç olan İtalya maçımızdan konuşalım. Şimdiye kadar ki maçlarında iyi bir performans sergilediler. İlk iki maçlarını kazandılar sonrasında Brezilya’ya kaybettiler. Ama bu maçta da iyi performans sergilediler.” şeklinde konuştu.

Sahanın durumunun iyi olduğunu ancak sıcaklığın çok etkilediğinden bahseden Pique, Brezilya’daki protestolarla ilgili olarak da; “Protestoların çok farkında değiliz. Sürekli otelimizde oluyoruz. Otobüsün içindeyken bazı protestolar gördük. Umarım bizim futbolumuz eğlenceli birşeyler sunabiliyordur.” ifadelerini kullandı.

(Goal)